Sevgililer Gününe Özel Saç-Makyaj Önerileri

Yılın en romantik günü yaklaşıyor! 14 Şubat Sevgililer Günü'nde sevgilinin veya eşinin gözlerini üzerinde toplamak istiyorsan bu önerilere kulak vermelisin. Sevgililer Günü'nde romantizmin rengi olan kırmızıyı dengeli ve doğru bir şekilde kullanmanı öneriyoruz. Dilersen kıyafetinde, istersen de makyajında kırmızının tonlarını kullanabilirsin. Saç stiline gelince de Sevgililer Günü için farklı bir saç rengi denemeye ne dersin? Sevgilini veya eşini şaşırtmak için saçlarında iddialı bir renk denemeni öneriyoruz.


Yüz tipine uygun makyaj yap

Sevgililer Günü'nde yoğun bir makyaj yapmak istiyorsan doğru adımları takip etmelisin. Yüz tipine uygun makyaj stilleri deneyerek parterinin gözlerini kamaştırabilir aynı zamanda kendini daha güvende hissedebilirsin. Elmacık kemiklerini vurgulamak için kontür uygulaması yapmayı unutmamalısın. Eğer yüzün uzunsa alın bölgene de kontür yaparak yüzünü daha küçük gösterebilirsin. Yüzünün ön plana çıkmasını istediğin bölgelerine ise aydınlatıcı sürerek ışıl ışıl bir görünüm yakalamalısın. Aydınlatıcını elmacık kemiklerinin üzerine, kaşlarının altına ve göz pınarlarına uygulamayı unutmamalısın.


Romantik makyaj stili dene

Sevgililer Günü için günlük makyaj stilinin dışına çıkmalısın. Gözlerinde pembe tonlarını kullanarak romantik görünüm yakalayabilirsin. Pembe göz makyajını kahverengiyle karıştırarak daha iddialı görünmesini sağlayabilirsin. Porselen ten makyajı da Sevgililer Günü için doğru bir seçenek olacak. Yüzünün daha sıcak görünmesi için bronzer kullanabilirsin. Bronzerı elmacık kemiklerinden saç diplerine doğru uygula ve iyice dağıt. Son olarak dudaklarında ıslak görünümlü fuşya tonlarını tercih etmelisin. Rujunun üzerine şeffaf dudak parlatıcı sürerek daha çekici görüneceksin. Eğer Sevgililer Günü için kırmızı ruj kullanmak istersen bordo tonuna yakın renkleri seçerek göz makyajına uydurabilirsin.


Saçlarında çekici bir renk tercih et

Sevgililer Günü gelirken saçlarında yeni bir renk denemeni öneriyoruz. Platin sarısı veya canlı bakır renkleri yılın en romantik gününe çok yakışacak. Eğer dip boyası sorunuyla uğraşmak istemiyorsan ombre veya balyaj uygulamalarını da düşünebilirsin. Saçlarında daha açık renkler deneyerek yüzünün daha aydınlık ve enerjik görünmesini sağlayabilirsin.


İddialı saç örgüleriyle havalı görün

Sevgililer Günü için özel bir akşam yemeğine gidiyorsan örgülü topuz modelini denemelisin. Kadın saç modelleri arasında en popüler olan örgülü saç modeli oldukça romantik bir hava yaratıyor. Örgülü saç modelini daha iddialı bir hale getirmek için örgülerinin arasına minik saç aksesuarı takabilirsin. Saçlarının daha doğal görünmesi için önlerinden ince saç tutamları çıkarmayı unutmamalısın. Son olarak saçlarının gece boyu kusursuz görünmesi için saç sabitleme spreyini sık ve hazırsın!


14 Şubat’ta tüm gözler senin üzerinde olsun istiyorsan hemen şimdi Kolay Randevu’dan kuaförleri araştır ve randevunu al!

Anahtar kelimeler: 14 şubat, 14 şubat sevgililer günü, sevgililer günü, kadın saç modelleri, makyaj stilleri


Kolay Randevu logo