Hiç makyaj yapmayanlara bir külfet gibi gözüken bu durumun aslında öyle olmadığını kanıtlamaya geldik. Hangi malzeme hangi sırayla kullanılır, kolay bir şekilde makyaj nasıl yapılır bilmek istiyorsan okumaya devam…

İlk sırada her daim nemlendirici kremler olacak


Aman ha, unutayım deme. Cildi makyaja hazırlamanın ilk yolu nemlendirmekten geçiyor. Nemlendirici yerine makyaj bazı da kullanabilirsin ama yeni başlayanlar için makyaj yapılırken bunlara hiç gerek yok.

İkinci aşaman; BB krem ya da CC krem


Makyaj malzemeleri kişinin tenine uygun tonlarda olmak zorunda. Aman sakın ürünleri denemeden alma. Sana uygun olan kapatıcı kremle göz altın hariç yüzünü kapatabilirsin.

Göz altı kapatıcıları


Morluk ve şişliklerin yoksa böyle ürünleri hiç kullanma Araştırdığın makyaj stilleri bunları destekleyebilir ama sorun olmayan bölgeye kimyasal uygulamak cildini bozabilir.

Olmazsa olmazın allık

Elmacık kemiklerini şöyle bir endamlı yapacaksan 2018 makyaj modası için sıklıkla tercih edilen pastel tonları allıkları kullanabilirsin.

Aydınlatıcı olmadan makyaj tamamlanmaz


Özellikle akşam makyajı yapacaksan mutlaka bir highlight almalısın. Bu yılın her makyaj malzemesi cafcaflı olabilir ama sen yine de bu makyaj stili için çok acele etme. Biraz ışıltı yeter…

Pastel farlar


Her ne kadar far kullanmak zorunda olmasan da çok istersen pastel tonları ile birkaç fırça darbesi atabilirsin. Renkli gözlerin varsa ilk öğrenmen gereken göz makyajında buğulu bakışlar olmalı. Bak bu kıyağımızı da unutma…

Kullanması zor ama alışınca vazgeçilemeyen ürün; Eyeliner


Bu yıl renkli eyelinerlar ve kedi kuyruğu denilen eyeliner modelleri çok revaçta. Kullanmak zorunda değilsin ama heves ettim dersen, bir dene bakalım.

En iyisinden bir rimel

Bazen sadece rimel sürerek bile fark yaratabileceksin. Bu yüzden fırçası kirpiği tel tel açabilecek türden bir rimel edin ve o şahane bakışlarınla herkesi etkile.

Dudaklar eksik mi kalsın?


Gün içinde kullanacaksan edinmen gereken tek şey; parlak nemlendiriciler. 2018 trend makyajları için araştırma yaparsan hangi renkler tercih ediliyor görebilirsin. Akşamlar için de turuncuya yakın kırmızı tonlarını tercih edebilirsin.

Eğer “ben makyajdan anlamıyorum, yapamam ki” dersen; Kolay Randevu aracılığıyla en yakınındaki kuaför ve güzellik salonları keşfini tamamlayıp randevu alabilirsin.

Anahtar Kelimeler: yeni başlayanlar için makyaj, makyaj malzemeleri, makyaj stilleri, 2018 makyaj modası, makyaj stili, makyaj nasıl yapılır, 2018 trend makyajları


Kolay Randevu logo