Saç bakımı başlı başına bir olayken bir de kıvırcık saçlara sahipsen vay haline… Toplasan olmaz, açsan ayrı bir dert. Belki de bakımda bir hata yapıyorsundur ne dersin? Haydi gel, kıvırcık saç bakımı nasıl olur birlikte inceleyelim.

Kurutmaya dikkat!


Her saç tipinin ayrı bir kurutma yöntemi var. Eğer kıvırcık saç bakımı nasıl olmalı diyorsan önce kurutma aparatlarını kullanmayı öğrenmelisin. Yuvarlak hazneli olan makineleri düşük ayarda kullanacaksın unutma.

Doğru yöntemle ve kremle


Kıvırcık saç diğer saçlar gibi kremlenmez. Önce saçlarını tutam tutam ayıracak sonra da o bölgelere masajla birlikte kremi uygulayacaksın.

Bukleleri düzeltmeyi unutma


Her ne kadar kıvırcık saç bakımı yaparsan yap o bukleleri düzeltmezsen zamanla açılıp kabaracak. Oyuncak bebek saçı gibi yoluk yoluk saçların olmasını istemiyorsun azıcık özen göstermek şart!

Tarağı es geçme


Kıvırcık saç bakımında en çok hataya düşülen yer yanlış tarak kullanmak ya da hiç kullanmamak. Sadece ıslak saçı, kalın dişli taraklar ile tarayabilirsin. Gerisi yasak!

Hacim önemli tabii


Gün içerisinde sık sık saçını enseden başlayarak kabartmalısın. Mümkünse köpük gibi saç bakım ürünleri çantandan eksik olmasın.

Katlı kesimler dostun olacak!

Kıvırcık saçı hem hacimli hem de bakımlı gösteren en basit yöntem kesim yöntemlerini öğrenmenden geçiyor. Eğer katlı kesimleri tercih edersen havalı saçlara kavuşmak 5 dakikanı bile almayacak.

Ara makas mı? Aman ha…


Özellikle de üst kısımlarda sakın ara makas hatasına düşeyim deme… Zaten çok gür saçların var bir de kabarıp seni çileden çıkarmasını istemezsin, değil mi?

Bigudiler geri geliyor


“Babaannem kullanırdı” deme… Hemen bir çift bigudi seti al ki keza zaman zaman yıpranıp tülermiş dalgalarından nefret edebilirsin.

Özel bakım terapileri uygula


Işıl ışıl dalgaların olsun istiyorsan, haftada 1 – 2 kez yağ bakımı yapacaksın. İster hazır yağlar istersen de evde yapabileceğin kıvırcık saç bakım yöntemleri ile kısa sürede canlanmış saçlara kavuşabilirsin.

Kendine uygun saç stilini öğren


Her kadında saçı açık ya da toplu kullanmak hoş durmayabilir. Hemen ayna karşısına geç ve en doğru stilini keşfet. Bakımdan sonra bu modelle dolaşmak sana artı kazandıracak.

Tüm bunlara zaman ayıramam diyorsan Kolay Randevu sayesinde yakınların bulunan kuaför salonlarından bakım için randevu alabilirsin.


Anahtar Kelimeler: kıvırcık saç, kıvırcık saç bakımı, kıvırcık saç bakımı nasıl olur, kıvırcık saç bakım yöntemleri, kıvırcık saç bakımı nasıl olmalı, saç bakım


Kolay Randevu logo