Son günlerde gündeme bomba etkisiyle düşen aktif karbon kömür konusunda eminiz sen de büyük bir merak içerisindesin. Kulaktan kulağa yayılan ve pek çok konuda faydalı olduğu söylenilen bu aktif karbon karşımıza ilk defa 1. Dünya Savaşı sırasında askerleri zehirlenmelerden korumak için maskelerde kullanılmış. Daha sonra arıtma sistemlerine de giren aktif karbon bakın bakalım şimdi nelerde kullanılıyor.

Sivilceleri Yok Etmede Birebir

Hem kadın hem de erkeklerin en çok sorun yaşadığı cilt problemlerinden biri olan sivilceler için birebir olduğu söylenen bu aktif karbon nedir ve nasıl kullanılacak derseniz hemen açıklayalım. Öncelikle tek başına kullanılmayan ve bir kür oluşturmanız gereken sivilce maskesi için; eczaneden alabileceğin bir tablet aktif karbonu 2 çay kaşığı aloe vera ile karıştırmalısın. Homojen bir karışım ortaya çıktığında maskeyi tüm yüzüne özellikle de sivilcelerin ağırlıkta olduğu alana sür. Maske kuruduktan sonra ılık su yardımı ile tüm yüzünü yıka. Eğer cildin çok sorunlu ise bu kürü haftada 2 veya 3 kez uygulayabilirsin fakat sorunlu bir cilt yoksa haftada 1 yeterli olacak. Çünkü gözeneklerin kapanması ve bir daha kir toplamamasını sağlayan madde işte tam olarak da aktif karbon tatlım.

Beyaz Dişlerin Olmazsa Olmazı

Kim bembeyaz dişleri olsun istemez ki, değil mi? Üstelik güzellik ve bakım ile yakından ilişkili olan beyaz dişlere kavuşmak pek de kolay değilken… Hele bir de çay, kahve ve sigaradan uzak duramayanların yaşadığı o can sıkıcı sararmalara son veren bir buluş karşında! Toz halde satılan aktif karbonu diş fırçanı ıslatıp sür, normal macun ile fırçalama yapar gibi o siyahlık gidene kadar devam et ve bol bol ağzını çalkala. Haftada 2 – 3 kez bu işlemi uygula ve bak bakalım 2.haftaya nasıl bir beyazlık ile uyanıyorsun.

Sindirimde Faydaları Yüksek


Durup dururken ortaya çıkan şişkinlik ve gaz problemlerine iyi gelen aktif karbon için önerilen kullanma yöntemi; size şişkinlik yaratan gıda veya içeceklerden önce bir adet aktif karbon tableti yutup, bol bol su içmen. Sorun midede ise günde 2 ya da 3 tane yutulabiliyor ama abartmamakta fayda var. Günlük kullanıma bindirmemen gereken bir ritüel de kullanılabilir.

Aktif Karbon Nereden Bulunur, Fiyatı Ne kadar?

Zehirlenmeler, böbrek rahatsızlıkları ve gut hastalığında da sıklıkla kullanılan aktif karbon veya aktif kömür online alışveriş sitelerinde de satılıyor fakat bizim önerimiz güvenilirlik açısından eczanelerden temin etmen. Toz şeklinde kilo ile satılanları genellikle 40 – 50 TL arasında değişirken, yutma kolaylığı sağlayanları adedine göre farklılık gösteriyor.


Eğer siz de cilt bakımınızı kendiniz yapmak yerine uzman ellere emanet etmek istiyorsanız hemen Kolay Randevu uygulaması üzerinden ya da Kolay Randevu websitesinden güzellik merkezleri için randevu alabilirsin.

Anahtar Kelimeler: güzellik ve bakım, aktif karbon nedir, aktif karbon kömür
Kolay Randevu logo