Perma Fiyatları

Mert Bozkaplan Exclusive Salon

Ali paşa mah. Kılıç ali paşa cad. No:38/E Tekirdağ Perma > Çorlu Perma
: Harika ötekisi güler yüzünüz eksik olmasın...
+908503084410
400TL +400TL 'den başlayan
Seta Kuaför Ankara

Güçlükaya Mah.Islahiye Cad. 7/b Ankara Perma > Keçiören Perma06310
Kolay Randevu'ya özel %5 indirim!
: Saçlarımı boyatmaya setakuafor e gittim çok memnun kaldım...
+908503039327
250TL +250TL 'den başlayan
Yusuf Çelik Stylist

Cemalpaşa mahallesi cevat yurdakul caddesi sinem apartmanı no30 Adana Perma > Seyhan Perma01160
: Mükemmel ...
+908503082903
300TL +300TL 'den başlayan
Tayfun Bakırhan Kadın & Erkek Kuaförü

Batı Mahallesi Burhan Toprak Caddesi No:8 İstanbul Perma > Pendik Perma34890
: Emirhan bey den çok memnun kaldım harika işçiliği var Tavsıye edıyorım...
+908503036841
350TL +350TL 'den başlayan
Bülent & Özgür Kuaför

Batı Mahallesi Erol Kaya Caddesi No:99/A İstanbul Perma > Pendik Perma34890
: Arkadasimin onerisiyle geldim ve cok memnun kaldim....
+908503039523
600TL +600TL 'den başlayan

Sorgunuza uyan kampanya bulunmamaktadır.

Perma

Kıvırcık saçlara özlem duyanların özlemini giderecek işlemlerden biri perma. Düz saçların hacimsizliğinden ve sönmesinden sıkılanlar saçlarına hacim katmak için permadan yardım alıyor. Perma nedir nasıl yapılır sorularınıza cevap bulmanın tam da zamanı.

Perma Nedir?

Özel ilaç kullanılarak saçların perma kâğıdı ve bugidilerle sarılma işlemine perma deriz. İlaç yardımıyla sarılan saçlar belirli bir süre bekletildikten sonra bugidiler açılmadan yıkanır ve tekrar başka bir ilaç uygulanır. Bu uygulama sonrasında açılan saçlar yıkanarak kullanıma hazır hale gelir.

Perma Çeşitleri

Saçların uzun süre dalgalı olmasını sağlayan permanın iki çeşidi var. İnce ve kalın olan perma çeşitleri isteğe göre uygulanır. İnce permada daha sık dalgalar olurken kalın permada kullanılan bugidiler daha geniş ve dalgalar daha açık olur.

Perma Zararları

Perma işleminin saça bazı zararları da yok değil. İşlem sırasında kimyasal ürünlerin kullanılması zararın en temel nedeni. Perma zararları alerjik rahatsızlıkları olanları daha çok etkiliyor. Kimyasal ürünlerin saç derisine gelmesi en önemli aşama alerjik reaksiyonlar için. Bunun yanında işlem yıpranmış saça uygulanırsa saçın daha sonra toparlanması zorlanıyor. Ayrıca perma işlemi sırasında kullanılan ilacın kaliteli olması ve saçta fazla kalmaması gerekir. Aksi takdirde saçı yakabilir. Bu nedenle perma yaptıranlar bekleme sürelerini önceden araştırarak uzmanlardan yardım almalı.

Perma Sonrası Neler Yapılmalı?

Perma işleminden sonra saçlara düzenli bir şekilde bakım yapmak gerekiyor. İşlem sırasında yıpranan saçların dökülmemesi ve canlılığını kaybetmemesi için bu önemli. Perma tavsiye edilen bir yerde yaptırıldıktan sonra saçlara başka işlem uygulanmamalı. Özellikle saç boyama işlemleri permalı saçın daha çok yıpranmasına neden olur. En iyi perma uygulamasını yaptırmış olsanız dahi saçınızı permalı saçlara özel ürünlerle desteklemeli mümkün olduğunda ısıveren işlemlerden kaçınmalısınız.

Perma Kalıcı Mıdır?

Perma işlemi kalıcı bir uygulama olmasa da doğru ürünlerle desteklendiği takdirde yaklaşık 6 aya kadar kullanılabilir. Saç tipinizin de perma işleminin kalıcılığı üzerinde etkisi büyük. Ayrıca permalı saça düzleştirici işlemler uygulanmaması önerilir.

Perma Fiyatları

Perma fiyatları koşullara göre farklılık gösteriyor. Bu nedenle perma ne kadar sorusuna bir kişi için 100 TL diğer kişi içinse 200 TL cevabının verilmesi çok normal. Perma ücretleri aynı zamanda saç uzunluğuna ve yoğunluğuna göre de değişiyor. Salonların düzenledikleri perma kampanyaları daha uygun fiyatlara işlemi yaptırmanızı sağlayabilir. Bu nedenle web sitemizde bulunan salonlar tarafından sağlanan perma fırsatları sıkıca takip edilebilir. Eğer perma yaptırmak için beklemeye niyetiniz yoksa Kolay Randevu üzerinden hizmet alacağınız salonu tek tıkla bulabilir ve perma fiyat listesi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kolay Randevu Blog

2020 Trend Saç Renkleri

Sarışın, esmer, kumral, hangi ten rengine sahip olursan ol, fark etmez! Emin ol biraz sonra senin için önereceğimiz 2020 trend saç renklerinden elbet kendine en uygun olanı bulacaksın. İşte bu yazın e

Kadınlar İçin Sonbahar 2017 En Trend Saç Modelleri

Fütüristik, şık, dalgalı, sonbahar uyumlu ne kadar model varsa hepsini sizler için bu listede topladık. Yaz aylarının sonuna yaklaşırken siz de saç modelinizi değiştirmek isteyenlerdenseniz bu listemi

Barbie'nin Yıllar İçindeki Saç Tarzı Değişimi

Dile kolay Barbie bebekleri hayatımıza girişinin üzerinden tam 58 yıl geçmiş. 58 yıl boyunca her sene farklı kıyafet, tarz, saç ve makyaj stiliyle karşımıza çıkan Barbie bebeklerinin değişimine hep

Perma