Fütüristik, şık, dalgalı, sonbahar uyumlu ne kadar model varsa hepsini sizler için bu listede topladık. Yaz aylarının sonuna yaklaşırken siz de saç modelinizi değiştirmek isteyenlerdenseniz bu listemizi sakın kaçırmayın! Sonbaharın kadınlar için en trend saç modellerine hep birlikte bir göz atalım:

1- Platin renginden vazgeçmeyin

Katy Perry ve Cara Delevingne gibi dünya starları, öyle bir saç modeli seçiyorlar ki, adeta kendi imzalarını atıyorlar. Bu saç rengini seçmek biraz cesaret gerektirebilir ama size şöyle bir tüyo verebiliriz: Yüzünüze en uygun saç modeliyle platin rengini kombine ettiğiniz zaman yakışmama gibi ihtimalin üzerinde durmuyoruz bile. 

2- Yüksekten at kuyruğu yapın

Sadece sonbaharda değil, esasında tüm 2017 yılı boyunca trend olan yüksek at kuyruğu, yüzüne uyan herkesin en sevdiği model haline geldi. Saçlarınızı yukarıdan toplayın. Yüksek at kuyruğu, hem zarafetinizi ortaya çıkaracak hem de şık bir akşam yemeği ya da arkadaşlarla bir araya gelme olsun, her ortama uyumlu bir model. At kuyruğunu ne kadar sıkı tutarsanız, yüzünüz o kadar gergin ve zayıf görünür. 

3- Parlak, ipeksi ve düz…

Dümdüz, pasparlak, ipeksi mi ipeksi… Bu model için ne kadar pekiştirme sıfat varsa kullanabiliriz. Öyle ki sonbaharın en trend saç modeli olmaya adaydır kendileri. Saçlarınızı düzleştirmeden önce sonra tam ortadan ikiye ayırın ve düzleştiriciyle temas ettirmeden önce ısıya karşı koruyan kremlerden sürebilirsiniz. Bunun yanı sıra saçlarınız parlak görünmüyorsa veya sağlıksızsa öncelikle bakımını yapmanızı ve sonrasında da bu modeli tercih etmenizi öneriyoruz. Saç bakımınız için en yakınınızdaki kuaförden randevu almak için buraya tıklayabilirsiniz.

4- Üçgen model her zaman kurtarıcıdır

Üçgen model de denilen, aslında birden çok adı olan bu saç modeli, her anın mutlak kurtarıcısıdır. Özellikle 2016’nın en popüler saç modellerinden biri olan üçgen modeli, muhtemelen 2017’nin sonlarında da sıklıkla göreceğiz. Alnı normalden biraz daha geniş olanların bu saç modelini tercih etmesi alınlarını daha küçük gösterecektir.

5- Düz dalgalar

Dümdüz bir saç ve sanki banyodan yeni çıkmış havası veren çok hafif dalgalar sonbahar aylarının vazgeçilmezi. Kendall Jenner'da görüldüğü gibi düzleştirici ile oluşturulan dalgalar ise bu bahsettiğimizden çok daha ince. Saçınızın daha parlak bir görünümü olsun isterseniz saç uçlarınızı iyice düzleştirin ve dalgaları daha yukarılara kaydırın. 

6- Omuz boyu ideal!

Kıvırcık ya da düz, her şekilde de farkını ortaya koyan bu modele aslında birçok dünya starından aşinayız: Bella Hadid, Selena Gomez ve Rihanna. Omuz boyunun size çok yakışacağını düşünüyorsanız, sonbahar bahaneniz olsun, hemen şimdi en yakın kuaföre gidin ve kendinize omuz boyu şık bir model seçin.

7- Darmadağın
Sonbaharın en kolay, en zahmetsiz ama en güzel saç modeli trendi mi? Tam da nokta atışı yaptınız. Tek yapmanız gereken, saçlarınızı tek bir tarafa toplamak ve doğal haline bırakmak.

8- Düz ve parlak

Shay Mitchell yaptı. Gigi Hadid ve Kim Kardashian da öyle. 2015 ve 2016 sonbaharda moda oldu. 2017’de de öyle olacağı kesin. Duştan yeni çıkmış, ıslak görünümlü ama gayet şık, parlak saçlar, 2017 sonbaharın en trend saç modellerinden biri. Saçlarınızın daha hacimli ve parlak görünmesi için günlük bakım ürünlerini kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra kendi kuaförünüzden de bilgi alarak, onların önerdiği ürünleri de tercih edebilirsiniz.
Anahtar Kelimeler: Saç modelleri, sonbaharın trend saç modelleri, en trend saç modelleri, en trend saç modeli, saç modeli
Kolay Randevu logo