2020 yılı saç trendleri bakımından tek kelimeyle fark yaratacağın bir yıl olacak. 2020 yılında saçlarında iddialı bir değişiklik yapmak istiyorsan doğru yerdesin. Uzun süredir aynı saç modelini kullanıyorsan 2020 itibariyle değişiklik yapma zamanı gelmiş demektir. 2020 kış aylarında iddialı ve çekici saç modelleri ön plana çıkıyor. Bu yılın en sürpriz modası ise maskülen saç stilleri oluyor. Kadın saç modellerinde ilgimizi çeken erkeksi görünümleri şimdiden sokak stilinde görmeye başladık bile. Bakalım 2020 yılını kasıp kavuracak saç modelleri hangileri?


Geriye taranmış saçlar

2020 kış aylarında geriye doğru taranmış saçları sık sık göreceğiz. Islak görünümlü saçlar 2020 yılının en popüler moda akımlarından biri olacak gibi görünüyor. Saçlarını önce hafifçe ıslat, daha sonra saç jölesiyle geriye doğru sabitle. Bu işlemi yaparken jöle kullanmaktan çekinme, yoksa günün sonunda saçların bozulabilir. Son olarak saçlarını saç spreyiyle sabitleyerek kusursuz görünümü yakalayabilirsin. Alt kısımlarda kalan saçlarını ise düzleştirmek yerine dalgalı kullanmanı öneriyoruz. Saç köpüğüyle saçlarının dalgalarını belirginleştirebilir, böylelikle saçlarının daha hacimli görünmesini sağlayabilirsin. Bu saç modelini genellikle akşam davetlerinde veya özel yemeklerde tercih etmeni tavsiye ediyoruz.


Pixie saç kesimi

2020 yılına damgasını vuracak saç modeli kesinlikle Pixie saç kesimi olacak gibi görünüyor. Kısacık saçları seviyorsan eğer Pixie saç kesimine kısa sürede alışacaksın. Pixie saçlar özellikle platin renginde harika görünüyor. Saçlarında havalı bir değişiklik yapmak istiyorsan saçlarını önce platin sarısına boyatıp sonrasında Pixie saç kesimini deneyebilirsin. Pixie saç kesiminin rahatlığını deneyimledikten sonra başka bir saç modelini denemek istemeyeceksin. Saçlarını yıka-çık, işte hazırsın! Eğer saçlarında kabarma problemi varsa saç köpüğüyle saçlarını şekillendirebilirsin.


Renkli saç trendi

2017 yılında başlayan renkli saç modası 2020 yılında da devam ediyor. 2020 yılında tek renk yerine genellikle gökkuşağını andıran rengarenk bir akım göreceğiz. Saçlarını pembe, mavi, yeşil gibi canlı renklere boyayarak 2020 yılının en havalı kızı sen olabilirsin. Saçlarını kalıcı olarak boyatmaya cesaret edemiyorsan geçici saç boyalarından yardım alabilirsin. Dilersen günlük, dilersen haftalık olarak bu renkleri deneyebilir, duş aldığında ise yine kendi saç rengine kavuşabilirsin. Saçlarını hangi renge boyatacağına karar veremiyorsan ilk aşamada geçici saç boyalarını denemende fayda var.


Kâkül

2020 yılında en sık göreceğimiz saç stili kuşkusuz kakül kesimi olacak. Hemen hemen her kadının hayatında bir kez de olsa mutlaka denediği kakül saç modeli, 2020 yılında altın çağını yaşıyor. Sen de yüz şekline uygun bir kakül kestirerek daha havalı görünebilirsin. Eğer alın bölgen darsa mikro kakülleri denemeni öneriyoruz. Geniş bir alnın varsa şayet uzun perçemleri kullanarak yüz hatlarını ön plana çıkarabilirsin. Kış aylarında saçlarını şekillendirmeye üşendiğin şu günlerde sadece kaküllerini tarayarak havalı bir görünüme kavuşabilirsin. Eğer dalgalı kaküllerin varsa kaküllerini düzleştirmek yerine buklelerini ön plana çıkararak daha doğal ve salaş bir görünüm yakalabilirsin.


2020 kışında saçlarında değişiklik yapmak ve fark yaratmak istiyorsan hemen şimdi Kolay Randevu’nun sana özel kampanyalarından faydalanabilir, en yakınındaki kuaförden randevu alabilirsin!

Anahtar Kelimeler: kadın saç modelleri, kadın saç modeli, saç stili, saç modeli, 2020 trend saç modelleri, trend saç modelleri, kakül modelleri, pixie saç kesimi, 2020 yılı saç trendleri


Kolay Randevu logo