Yaşlı Gösteren Saç Hataları

Yaş 30 iken neden 40 gösterelim ki! Evet, bu belli başlı hatalarla gayet de mümkün. Sizi vezir de rezil de edebilen saçınız konusunda bazı noktalara dikkat etmek gerek:

 

-        Aynı boy kesim biraz daha olgun görünmeye neden oluyor. Hafif katlı saçlar daha özgür ve genç bir görünüm yaratır. Geçişli katlar uygun bir tercih olacaktır.

 

-        Saç şekillendiricilerin dozunu iyi ayarlamak gerek. Aşırı kullanım saçların yıpranmasına ve yaşlı görünümüne neden olur. Az miktarda jöle, köpük veya sprey güzel olabilir. Ancak bu ürünler fazla kullanıldığında solgun bir parlaklık verir.

 

-        Yaşlandıkça cildinizdeki pigmentler etkinliğini kaybeder ve cildiniz solar. Platin sarısı saçlar en az 5 yaş yaşlı görünmenize neden olur. Canlı görünecek koyu tonları tercih etmelisiniz.

-        Çok koyu saçlar da en çok yapılan hatalardan! Bunlar uç noktalar, dikkat etmeli! Saçlarınız çok koyu olduğunda yüzünüzdeki şişkinlikler, çizgiler, kırışıklıklar ve gözaltındaki torbalar daha kolay göze çarpar. Önerimiz özellikle 30 yaşını geçenlerin saçlarının, birkaç ton açılması!

 

-        Kırık uçlar saçlarınızın bakımsız ve uçlarının kırık olması parlaklığını alır götürür. Işıldamayan saçlar yaşlı görünmenize neden olur. Sık sık uçlarını aldırmaya, besleyici bakım kremleri ve maskeler kullanmaya özen gösterin.


Kolay Randevu logo