Umut & Ozan Kuaför Röportaj

Umut & Ozan Kuaför

 

Ispartakule'nin en çok tercih edilen kuaför salonlarından Umut&Ozan Kuaför ile röportaj yapma fırsatı bulduk. Umut & Ozan Kuaför röportajımız aşağıda bulabilirsiniz.
1-      Sizin sektöre girişiniz ve işletmenin kuruluş sürecinden bahsedebilir misiniz?

 

Mesleğe 11 yaşında bir erkek berberi olarak ilk adımımı attım. 14 yaşında bayan kuaförlüğüne geçiş yaparak ve ileride bu mesleğin benim kariyer hayatım olabileceğini düşünerek okul hayatıma mesleğim üzerinden devam ettim. 

12 sene Bahçeşehir’de çalıştıktan sonar Ispartakule’de kuaför eksikliğini ve iyi bir salon taleplerini fark ettik. Bununla birlikte Ispartakule’de ilk salonumuzu hizmete açtık. Çok güzel geri dönüşler aldık. Kaliteli hizmetimiz ve yeniliklerimizle Ispartakule’de en fazla tercih edilen salon olmayı başardık. 

Personellerimize birbirleriyle çekişme içinde değil de, yardımlaşma içinde çalışma sistemini aşıladık. Müşterilerimize bunu yansıtınca sıcak bir ortam oluşturmuş olduk. Bu da bize herhangi bir memnuniyetsizlik durumunda müşterilerimizin rahat bir şekilde konuşmalarını ve salonumuzdan memnuniyetsiz müşteri çıkmamasını sağlıyor.

 

2-      Kolay Randevu’nun en çok sevdiğiniz özelliği nedir?

 

Memnuniyetsizliğini dile getiremeyen müşterilerde Kolay Randevu devreye giriyor. Her işlem sonrası müşterilerimize sms yollayarak memnuniyet durumlarını soruyor ve yorum yapma imkanı sağlıyor. Bu noktadan sonra müşteriler sistemden yorum yaparak, şikayet ya da memnuniyetlerini dile getirip, işletmenin bunu bilmesini sağlıyorlar. 

Sistemin diğer yararlı bir özelliği ise yeni işletmeler için oldukça iyi bir reklam kaynağı olması. Kasa konusunda da başka bir yararı daha var. Artık defterlerle kalemle uğraşmıyoruz. Açtığımız tüm adisyonlar Kolay Randevu sistemine işleniyor. Kimin ne kadar çalıştığını ya da daha çok verimli olduğunu da buradan kolayca takip edebiliyoruz.

 

3-      Müşterilerinizin sisteme alışması geri dönüşleri nasıl oldu?


Sistemi çok seven ve sık kullanan müşterilerimiz de var. Bir de bunun yanında çok fazla bu tarz teknolojik şeyleri kullanmayanlar da var. Türkiye’de böylesine sağlam bir sistem ilk defa geldiği için müşterilerin alışma süresi de uzayabilir. Ama müşteriler tarafından en sevilen özelliği para puan kazanıyor oluşu. Bazen 1 ayı geçmiş ve hala gelmemiş müşteriler oluyor. Bizim aklımızdan çıksa da Kolay Randevu sistemi hemen hatırlatıyor.


4-      Sizin yapmayı en çok sevdiğiniz işlemler neler?

Kesim yapmayı çok seviyorum. Özellikle kısa kesimler ve renklendirme favori işlemlerim.

5-      Gelecek planlarınızda neler var?

Şu anki önceliklerimiz arasında maddiyat pek yer almıyor. Çoğalmak ve büyümek önceliklerimiz arasında. İstanbul’un her yerinde Umut&Ozan Kuaför’ün bilinmesi. Yaş biraz ilerledikten sonar eğitimler düzenlemek. Bu yüzden de çok fazla eğitime katılıp, hiçbir eğitimi kaçırmamaya çalışırım. Yine Kolay Randevu aracılığıyla öğrendiğimiz başka bir husus ise, Vaditepe’ye çok talep olması. O yüzden bundan sonraki şube olarak orayı düşünüyoruz. 

Kolay Randevu logo