Uçakla, trenle veya arabayla seyahat ederken, “yeni yerler keşfetme” hevesi kimi zaman cildimizi ve saçlarımızı yıpratabiliyor. Yaz sezonunun en güzel aylarındayken siz de bir tatil planlıyorsanız veya kız arkadaşlarınızla bir hafta sonu tatile çıkma düşünceniz varsa eğer bu yazımızı sakın kaçırmayın. Birkaç pratik “seyahat güzelliği” ipucuyla, saç ve makyajınızın her nereye giderseniz gidin, taze ve canlı olmasını sağlayabilirsiniz. 

1- Ziplock çantaları en iyi arkadaşınızdır Esasında her şey yolculuğunuza başlamadan önce çantanıza doğru miktarda ürünü koymakla ilgili. Tam olarak hangi güzellik ürünlerini yanınıza alacağınızı ve hangilerini evde bırakacağınızı nasıl seçeceğinizi bilmiyor musunuz? Aslında bunu belirleyecek olan da sizlersiniz. En sevdiğiniz ürünleri değil de gerçekten seyahat ederken ve tatilde işinize yarayacak ürünleri yanınıza almanızı öneriyoruz. Tüm bu ürünleri seçtiniz ve nasıl bir çantaya koyacağınız konusunda soru işaretleriniz var. O zaman sizi, her gezmeyi seven kadının en yakın arkadaşı olan ziplock çantaları ile tanıştıralım. Ziplock vakumlu çantaları sayesinde dökülmeye eğilimli sıvı ürünlerinizi güvenilir bir şekilde valinize yerleştirebilirsiniz.

2- Daha parlak gözler! Portatif bir göz kremi ile seyahat boyunca göz çevrenizdeki koyu halkaları giderebilir ve daha aydınlık gözlere sahip olabilirsiniz. Şişmiş gözler içinse doğal bir formül olan C vitamini, nane ve kafein karışımı kremleri kullanabilirsiniz. 

3- Nemlendiriciyi unutmayın Hele ki uçak yolculuğu yapacaksanız, uçuştan bir gece önce cildinize yoğun nemlendirici uygulayın. Bu, kabin basıncının dehidrasyon etkilerine maruz kalmadan önce cildinizdeki nemlenmeyi artırmaya yardımcı olacaktır. Uçaktan inmeden önce, taze, sağlıklı bir görünüm için renkli bir nemlendirici de tercih edebilirsiniz. 

4- Maden suyunun dayanılmaz hafifliğiSeyahat ederken uçakta makyajınızı tazelemek için asla gereğinden fazla allık kullanmayın. Los Angeles’ın en ünlü makyaj sanatçılarından biri olan Beth Binder, daha fazla allık kullanmak yerine maden suyuna biraz nemlendirici eklenerek cilde uygulanması tavsiyesini veriyor.

5- Paketlemeye önem verin Bir gezide isteyeceğiniz son şey, alanınızı kısıtlayan ve gereksiz yer kaplayan ürünleri oradan oraya taşımaktır. Tatiliniz boyunca her gün makyaj yapmak istiyorsanız, en temel ürünlerinizi paketleyin. Her kıyafet ve kombine uyacak tarzda nötr renkli makyajları tercih edin. Sadece geceleri makyaj yapmak istiyorsanız ve günlük olarak da hafif makyaj yapıyorsanız, tüm makyaj malzemelerinizi aynı çantaya sıkıştırmaya çalışmayın. Kremleri ve sıvıları bir ziplock çantasında, kalem ve diğer makyaj ürünlerinizi başka bir yerde saklayarak ikiye bölebilirsiniz.

6- Tırnak bakım ürünlerinizi yanınıza alın Seyahat etmeden önce tırnak makası, törpü vb. ürünleri de içeren mini manikür ve pedikür setinizi yanınıza almayı unutmayın. Ayrıca ojelerinizi ve asetonunuzu ayrı vakumlu poşetlere koymanızı öneriyoruz.

7- Kuru Şampuan Kurtarıcınız Olabilir Uzun bir uçak ya da araba yolculuğuna çıkıyorsanız ya da kamp yapmaya karar verdiyseniz, ev konforunda duş almanın pek mümkün olmadığını hatırlamalısınız. Yağlı saçları önlemenin en pratik yolu şüphesiz kuru şampuan kullanmak. Bu kullanışlı ürün, saçtaki yağları emer ve saçlarınızı taze görünümüne kavuşturur.

8- “Seyahat Boyu” Kabusunuz OlmasınSeyahatiniz için önceden alışveriş yaparken market reyonlarında muhtemelen görür görmez hoşuna gidebilecek şirin bir diş fırçası, minyatür şampuan şişesi ve küçük nemlendiriciler göründüğü kadar kullanışlı olmayabiliyor. Nemlendirici, yüz temizleyici ve vücut spreyi gibi aklınıza gelebilecek her şeyin seyahat boyunu almadan önce küçük bir hesap yaparak kaç gün evden uzak olacağınızı ve alacağınız ürünün size yetip yetmeyeceğini kestirebilirsiniz.

Keywords: tatilde makyaj, seyahatte makyaj, ziplock çantaları, göz kremi, uçakta makyaj, kuru şampuan kullanmak, seyahat boyu
Kolay Randevu logo