Kadınlar Saçlarını Neden Kısacık Kestirir?

Bir anda kısacık kesilen saçlar bunalım belirtisi, sıradışı renk tercihleri arayışın içinde olduğunun habercisi olarak yorumlanır. Peki bunların ne kadarı doğru? Saç deyip geçmeyin. İşte madde madde o nedenler:

  

1.      Zekiliğin ve dominantlığın saçı olarak görülür

Popüler kültürün etkisi kadınların saç şekillerine o kadar çok yansıyor ki, ister istemez etrafındaki insanların baktığında gördükleri şey de şekil değiştiriyor. Kısa saç genel olarak kadınlarda zeka ve dominantlık etkisi yaratıyor.

2.      Saç kestirmek eğlenceli

Siz de hayatınızda eğlenceli bir değişiklik aradığınızda büyük ihtimalle işe saçınızdan başlıyorsunuzdur. Dergilerde gördüğünüz birbirinden güzel saç modelleriyle eğlenceli bir değişiklik istemeniz gayet doğal.


3.      Yepyeni bir başlangıç

Genellikle kötü geçen bir sınavdan sonra ya da sevgilimizden ayrıldığımızda soluğu hemen kuaförmüzde alırız. Ne de olsa amacımız yeni bir başlangıç için güç toplamak, moral bulmaktır. Heyecanlı bir değişiklik aradığımızda bu yüzden hemen kuaförümüze koşar, yeniliklere yelken açarız.

 

4.      Trendlere uyum sağlamak

Moda sürekli değişiyor; tıpkı kıyafetlerimiz, ayakkabılarımız gibi saç modellerimiz de modaya ayak uydurmalı, öyle değil mi! Kim istemez, popüler olmuş bir saç modeliyle etrafta dolaşmayı. Bu yüzden saçımızı bir anda kestirmeye karar verir, doğruca kuaförün yolunu tutarız.

5.      Bakım yapmaya zaman yok

Bazen önceliklerimizi değiştirmek zorunda kalabiliriz. Özellikle iş hayatı işin içine girince. Saçımız da bakım ister; yıkama, kurutma, fön, örme derken bir bakmışsınız zaman su gibi akıp geçmiş. Bu kadar ayıracak zamanınız olmadığı için daha kullanışlı, yıka çık bir model için gitmez misiniz kuaföre?


6.      Daha havalı görünmek isteriz

Şu anda trend olan bir saç modeliniz olabilir ama bu saç sanki size yakışmadı mı, ne? Ne de olsa her moda olan şey bizde güzel duracak diye bir şey yok! Sizi daha havalı, daha seksi gösterecek bir saç modeline ihtiyacınız var belki de! O zaman kuaför yolunu tutma zamanı…

 

 

Kolay Randevu logo