Haliyle saç ve makyaj sektöründe klasik bakım ürünleri ve modeller artık tarihe karıştı. Artık bir sanat gözüyle bakılan makyaj ve binlerce çeşit modelin türediği, kuaförlerin yaratıcılıklarını konuşturduğu saç, sadece özel günlerin değil, günlük hayatımızın bir parçası haline geldi. Hal böyleyken, dünyanın en geniş kitlelere hitap eden paylaşım platformlarından biri olan Youtube’da da birbirinden ilginç saç ve makyaj vloggerları başkalarına faydalı olmak için çektikleri videoları paylaşmaya başladı. Bugünkü yazımızda Türkiye çapında saç ve makyaj konusunda sükse yapmış en popüler 7 Türk vloggerı tanıyacaksınız.

1- Duygu Özaslan

En ucuz makyaj ürünleriyle bile nasıl güzel olunurdan en pahalı ürünleri denemesine kadar her koşulda güzel olmayı başarabilen Duygu Özaslan, 800 bine yakın takipçisi olan Youtube kanalında birbirinden ilginç videolar paylaşıyor. Mütevazi konuşması ve şirinliği ile günden güne popülerliği artan Duygu Özaslan’ın en çok izlenen videolarından bazıları, Göz Alıcı Düğün & Gelin Makyajı, Instagram Makyajı, Gigi Hadid Makyajı, 300 TL’lik Maskara vb.

Link: https://www.youtube.com/user/itsmeduygu

2- Melisa Beleli

Yaklaşık 300 bin takipçisiyle haftalık videolar paylaşan Melisa Beleli, tek kelimeyle doğallıktan yana ve oldukça samimi bir vlogger. Doğal ürünleri deneyip ve bunları takipçileriyle paylaştığı için de her geçen gün abone sayısı artıyor. Cilt bakım ürünlerinden, ilginç makyaj denemeleri ve seyahat ettiği ülkelerde nasıl vakit geçirdiğine kadar her şeyi vlogunda paylaşan Melisa Beleli’nin videolarına buradan ulaşabilirsiniz.

Link: https://www.youtube.com/channel/UCnNzspBdOYbmWrr15Cqw0dg

3- Sebile Ölmez

1 milyona yakın abonesi olan Sebile Ölmez’in hem eğlenceli hem de eğitici videolarıyla harika vakit geçireceksiniz! Bugüne kadar birden çok televizyon programına da katılan Sebile Ölmez, özel günleri tek tek kategorize ederek hepsine özel ayrı ayrı makyaj ve saç modelleriyle ilgili öneriler sunuyor. Uygulamalı videolarına ek olarak alışveriş ve ürün tanıtımı, manikür vb. videolara da denk gelebilirsiniz.

Link: https://www.youtube.com/user/sbylos

4- Ilgın Özgan

Ilgın Özgan’ın saç ve makyaj ağırlıklı çektiği videoların yanı sıra seyahat ve motivasyonla ilgili vlogları da ilginizi çekebilir. Viyana’da yaşayan ve orada üniversite okuyan Ilgın Özgan’ın abone sayısı 74 bin civarında ve en ünlü saç ve makyaj videoları: Saç Bakım Rutinim, Günlük Makyaj, Benimle Hazırlan,  Kahve Tonlarını örnek verebiliriz. Doğallığıyla beğeni toplayan Ilgın Özgan’ın saç bakım ve makyaj ürünleriyle ilgili tavsiyeleri de var.

Link: https://www.youtube.com/user/whereisilgin

5- Merve Özkaynak

Özellikle saç bakım ile ilgili harika videolar paylaşan Merve Özkaynak’ın en ilgi çekici özelliği şüphesiz düzgün diksiyonu, güler yüzü ve masmavi gözleri. “Saçlarımı Nasıl Onardım? Nasıl Gürleşti?” videosu da başta olmak üzere çok farklı saç stilleri ve bakım ürünlerini tanıttığı vloglarını mutlaka izlemelisiniz.

Link: https://www.youtube.com/user/merveozkaynak

6- Görkem Karman

Saç, makyaj, alışveriş, moda, bakım ürünleri derken Görkem Karman sizi baştan yaratmaya kararlı diyebiliriz. “Benimle Hazırlanın” videolarından şipşak güzellik sırlarını alabilir ve “Sohbetli Makyaj” video serisinde de Görkem Karman’ı daha yakından tanıyabilirsiniz.

Link: https://www.youtube.com/user/yourfaceismycanvas88

7- Aslı Özdel
Profesyonel makyaj sanatçısı olan Aslı Özdel, aslında en çok da saçının rengi ve ışıl ışıl parlamasıyla büyüleyen bir vlogger. Okula gidenler için, çalışanlar için, kısacası herkes için farklı bir saç modeli önerdiği Youtube kanalında makyajla ilgili videolar da paylaşıyor.

Link: https://www.youtube.com/user/asliozdel

Siz de tüm bu vloggerları takibe almaya başladıysanız, inanıyoruz ki birkaç güne kalmaz kafanızda farklı saç modelleri ve makyaj stilleri şekillenecek. Aklınızdaki stili bir yere not edin ve hemen Kolay Randevu üzerinden buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz, bu stili yapabilecek yüzlerce kuaför arasından seçim yaparak online randevunuzu alın. Bu yaz bambaşka biri olmaya hazır olun!

Keywords: Saç ve makyaj, saç ve makyaj vlogger, saç ve makyaj vloggerları, saç ve makyaj video, türk vlogger, saç bakım, saç modelleri
Kolay Randevu logo