Ödemlerden Sağlıklı Kurtulmanın Yolu: Lenf Drenaj


Ödemler vücutta meydana gelen ve belirli bir süre sonra ciddi rahatsızlık vermeye başlayan sorunlardan biri şüphesiz. Şişen ayakların ve ellerin nedeni ödem toplayan bir yapıya sahip olmandan kaynaklanabilir. Ya da aşırı tuz tüketimi, hareketsiz yaşam, düzensiz beslenme ve özel günler gibi nedenlerden de olabilir. Nedenleri değişse de sonucunda hayli rahatsız olmana neden olan ödemlerden lenf drenaj yöntemi ile kurtulman mümkün.


Lenf Drenaj Nedir?


Lenf drenaj sistemi bağışıklığın, vücut savunmasının ve lenf sıvısının tamamının işlevlerini hiçbir eksiklik olmadan yerine getiren bir sistemdir. Lenf drenaj nedir sorusuna en kısa haliyle ödemlerden kurtulmanın en kısa yolu cevabı verilebilir. Akkan olarak bilinen Lenf vücutta önemli bir yere sahip. Vücut sıvısının dengesini koruyan bu yapıda değişiklikler meydana geldiği zaman ödemler kendini göstermeye başlıyor. Lenf drenaj makinası ile uygulanan yöntemde vücutta bulunan ve lenfatik sistem olarak adlandırılan beyaz sıvı dolaşımının hızlanması hedefleniyor. Bağışıklık sistemi üzerinde güçlendirici etkisi bulunan lenf drenaj ile yağ yakımını hızlandırman da mümkün.


Lenf Drenaj Nasıl Uygulanır?


Bağışıklık sistemi, yağ dokuları ve kas sistemi üzerinde büyük etkisi bulunan lenf drenaj yönteminin uygulanması da oldukça kolay. Uygulama öncesinde yöntemin uygulanacağı kişiye ince bir çorap giydiriliyor ve bununla ayak, bacak ve karın bölgesi sarılıyor. Bu işlemin ardından lenf drenaj makinası çalıştırılmaya başlıyor. Lenf drenaj nasıl uygulanır sorusuna küçük basınç yöntemleri ile cevabı verilebilir. Parmak uçlarından başlayıp yukarıya doğru çıkan basınç, lenf drenajı sağlıyor. Haftada 2 – 3 kez uygulanabilen yöntemin seansları 30 – 40 dakika arasında değişiklik gösteriyor.


Lenf Drenaj Kimlere Uygulanır?


Fazla kilo problemi olan, vücudu sürekli ödem tutan ve sağlıklı beslenme çizgisinden uzun süredir uzak kalan kişilere bu yöntem uygulanabilir. Vücutta bulunan ödemin fazlalığı ve kişiyi rahatsız etmesi uygulamanın gerçekleşmesi için yeterli. Eğer ödemden kurtulmanın yolları konusunda kararsızsan ve kendi çabalarınla bu sorunun üstesinden gelemiyorsan lenf drenaj yöntemine başvurabilirsin. Sağlıklı beslenme ve spor ile destek alabileceğin bu yöntem sayesinde vücudunda meydana gelen ödemlerden arınabilir, kendini daha hafif hissedebilirsin. Lenf drenaj yaptırabileceğin güzellik ve estetik merkezlerini inceleyebilir, Kolay Randevu sayesinde bu merkezlerden randevu alabilirsin.


Lenf Drenaj Kimlere Uygulanmaz?

Lenf drenajın uygulanması birçok kişi için herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Ancak aşağıda bulunan maddelerden birine sahipsen önce konunun uzmanına danışmalısın;

·         Yüksek tansiyon

·         Hemorid

·         Diyabet

·         Kemik erimesi

·         HamilelikAnahtar Kelimeler: lenf drenaj nedir, lenf drenaj, nasıl uygulanır, lenf drenaj, ödemden kurtulmanın yolları


Kolay Randevu logo