Narcos Dizisinden Erkekler İçin Çıkarılacak Trend Dersleri

1970’li ve 80’li yıllarda uyuşturucu krallığının gerçek hayat hikâyelerini anlatan dizi ‘’Narcos” son dönemlerin en popüler dizilerinden biri haline geldi. Narcos dizisinde, uyuşturucu maddelerinin dünyaya yayılması ve yaygınlaşmasının olağanüstü gerçek öyküsü anlatılıyor. Ünlü Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar'ın hayat hikâyesini konu alan dizi, gitgide beklentilerin üzerinde büyük bir popülariteye ulaştı. Döneminde dünyadaki en zengin 7. kişi olarak bilinen Escobar, yaptığı servet ile savurgan bir hayat sürdü.İmparatorluğu, dünya çapında bilinen lüks konağı, özel uçak ve çeşitli egzotik hayvanlara ev sahipliği yapan özel bir hayvanat bahçesi içermektedir. Ayrıca kendi ordusunda askerleri ve tecrübeli suçlular bulunuyordu. Büyük imparatorluğu cinayetler ve suçlar üzerine kurulu iken, futbol kulüplerine ve dernek projelerine sponsor olduğu biliniyordu. Escobar birçok kitap, film, televizyon şovu, belgesel, müzik ve hatta oyunların bir parçası oldu. Son olarak ‘’Narcos’’ adlı dizide Escobar’ın hayat hikâyesi tam bir dönem dizisi şeklinde izleyicisiyle buluştu.
Dizide kullanılan renklerin canlılığı, o dönemin giyim kuşamını ve Kolombiya'nın doğal güzelliğini yansıtıyor. Dönem dizisi olduğu için 70'ler ve 80'lerdeki erkek modasını en güzel şekilde izleyicisiyle buluşturuyor. Diziyi izledikçe o dönemin tarzına ister istemez vakıf oluyorsunuz. Narcos dizisinde erkek giyim tarzlarından tutun da konuşma stillerine kadar tüm detaylarıyla başarılı bir şekilde dönemi yansıtmaya devam ediyor.
  • 70’ler Erkek Modası
70’lerin erkek modasında oldukça renkli ve parlak kumaşlar tercih edilmiş. Dar kalıplar, çizgili pijama ve eşofmanlar, uzun saç modelleri, İspanyol paça pantolonlar, cafcaflı aksesuarlar, yakaları büyük ve geniş desenli gömlekler ve daha birçok aşırılıklar ile moda dünyası hızlı bir değişime uğramış ve bu süreç 80’ler modasını da etkileyerek devam etmiştir. Yıllar geçtikçe modanın pek fazla değişim göstermediği görülse de özellikle erkeklerin saç sakal ve aksesuar değişimleri gözlerden kaçmıyor.
  • 80’ler Erkek Modası


Seksenlerdeki erkek kıyafetleri oldukça rahat ve kumaşlar yumuşakmış. Özellikle markalı spor takımları, kişinin en sevdiği karikatür karakteri ya da süper kahraman içeren baskılı bir tişört kullandıkları sıkça görülüyor. 80'li yıllarda kot giymeyi tercih eden gençleri stillerini uzun kollu kadife gömleklerle tamamlarken görüyoruz. Kot ceket, kot pantolon, kot gömlek erkeklerin o dönemlerde sık kullandığı parçalarmış. Takım elbiseler özellikle yelek daha ön planda olacak şekilde sık giyilirmiş. Mesela 4 düğmeli yeleklerin 80’li yıllarda yaygın hale geldiğini görmek mümkün. O dönemin enleri arasında tabi ki de Narcos dizisinde de sıklıkla gördüğümüz Hawaii tişört ve gömlekler bulunuyor.Narcos dizisindeki erkek modası dönem kıyafetlerini en güzel şekilde yansıtsa da erkeklerin konuşma tarzı da aynı şekilde insanı bir anda o zamanlara ışınlıyor. Erkek konuşma stilleri daha sert, tabiri caizse daha maço denilebilecek cinsten izleyiciye yansıtılıyor.
Narcos dizisi oyuncularının saç stillerinden birini çok beğendiniz ve hemen en yakınınızdaki berberden randevu almak istiyorsunuz. O zaman işiniz çok kolay: Tek yapmanız gereken, Kolay Randevu üzerinden yakınınızdaki berberleri kolayca görüntüleyin ve randevunuzu kolayca alın. Bu yazıdan beğendiğiniz stili, berberinize göstermeyi unutmayın!Anahtar Kelimeler: narcos, narcos dizisi, narcos modası, narcos trend, narcos trendleri, saç modeli, moda, stil giyim, erkek giyim


Kolay Randevu logo