Barbershop by Muzaffer Özçelik Röportajı

Reşitpaşa' da, arka sokaklara renk katan yeni keşfimiz hem butik ve erkek berberi! Dükkanın içi bir kapıyla ayrılıyor. Dekorasyon muhteşem, detaylar, inanılmaz rafine.

Gelelim berber kısmına, oranın da dekorasyonu çok hoş. Bir randevu almanız yeterli. Düşünsenize, gömlek almaya gidiyorsunuz, saçınız, ya da sakalınız uzamış aradan onu da çıkartıyorsunuz.


1-     Kuruluş süreci ve konsepti oluşturma aşamasınızdan bahsedebilir misiniz?

Bu konsepti oluştururken, erkek butik tarafının kurucuları Ömer Uçer Bey ve Eren Akgün Bey ile birlikte hareket ettik. Yurtdışından dekorasyon malzemeleri seçildi. Bir erkeğin kolayca gelip, bir tarafında takım elbisesini diktirip, diğer tarafında ise saç ve sakalına kadar tam bir şekilde hazırlanıp çıkabileceği yer oldu.

2-     Kolay Randevu ile tanışmanız nasıl oldu?

Kolay Randevu’dan bir arkadaş geldi görüşmeye, sistemi anlattı. Genel olarak yeniliklerin ve trendlerin her zaman etrafında olduğumuzdan, bu sistemin içinde olmak mantıklı geldi.

3-     Sizin sektöre girişiniz nasıl oldu?

Çocuk yaşta başlıyordu bu mesleğe bizim jenerasyon. Kendimi bildim bileli sektördeyim aslında. Etiler’de başlayıp 30 yıl boyunca çalıştım. Erdem Kıramer’de 10 yıl çalıştıktan sonra, Studio Paris diye bir yer açtık. Orası hala duruyor ve arkasından burayı açtık.

4-     Müşterilerinizden duymayı en çok sevdiğiniz şeyler ve duymayı sevmediğiniz şeyler neler?

Bir önceki kesimden çok memnun olunduğunu duymayı çok seviyorum. Hiç sevmediğim şey ise sıkıştırılmak. Geniş ve rahat hareket edebilmeyi seviyorum. Burada tek istediğim insanların mutlu olması.

5-     En favori işleminiz nedir?

Ben en çok kesim yapmayı seviyorum.


6-     Güzellik sektörünün teknolojiye olan entegrasyonundan memnun musunuz?

Açıkçası her şeyi internetten halletmeyi çok sevmiyorum ama bu daha çok bir şey satın alırken geçerli oluyor. İş, Kolay Randevu gibi bir randevu sistemine geldiğinde, diyelim ki bir kuaförü arıyorsunuz, bir türlü  bulamamışsınızdır. Kolay Randevu sayesinde o kuaför ile ilgili tüm detaylara ulaşabiliyorsunuz.

Özellikle İstanbul gibi bir metropolde, özellikle erkeklerin bir kuaförü arayıp randevu alacak bile vakti yok neredeyse. Bu yüzden de Kolay Randevu app i bu noktada, tek tuşla randevu alınabildiğinden oldukça yararlı oluyor.

Kolay Randevu logo