Mezoterapi ve Faydaları

Günümüzde estetik kaygıların artmasıyla çıkan işlemlerin arasında yer alan mezoterapi gençleşmek isteyenlerin en yakın dostları arasında. Birçok uygulama alanı olan bu işlem sayesinde seni rahatsız eden noktalardan kurtulabilirsin. 1952 yılından bu yana uygulanan ve her geçen gün yenilenen mezoterapi sayısız fayda sunuyor.


Mezoterapi Nedir?


Cildin orta tabakasını hedef alan bu işlemde enjekte yöntemi kullanılıyor. Mezoterapi nedir sorusunun cevabını bu enjekte işleminde kullanılan maddeler ile vermek mümkün. Bazı vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve homeopatik ilaçlar kullanılıyor. Mikroenjekte ile işlenen bu ilaçları çeşidini ve miktarını ise tedavi uygulanacak olan kişinin özellikleri belirliyor. Latinceden dilimize geçen mezoterapiyi deri tedavisi olarak adlandırmak da mümkün.


Mezoterapi Hakkında Sık Sorulan Sorular


Ciltte ve deride oluşan rahatsızlıkların tedavisinde sıklıkla tercih edilen mezoterapi 1952 yılından beri kullanılıyor. Oldukça köklü bir geçmişe sahip olan Mezoterapi birçok işleme göre güvenilir bulunuyor. Uzun yıllardır tercih edilen bu işlem beraberinde bazı soruları da getiriyor.

·         Mezoterapi hangi amaçla kullanılır?

Tüm dünyada tercih edilen mezoterapi cilt yenileme, saç tedavisi, leke tedavisi, keloid tedavisi, selülit, bölgesel incelme, çatlaklar ve çeşitli deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır.

·         Mezoterapi kimlere uygulanmaz?

Hamile ve emziren kadınlara, ürtiker hastalarına, alerjik rahatsızlığı olanlara mezoterapi uygulanmaz.

·         Saç ve yüz mezoterapisi farkı nedir?

Saç mezoterapisinde saç derisine yönelik işlemler uygulanıyor. Güçsüzleşen ve dökülen saçları hedef alan bu işlemde saç kalitesi ve kalınlığı artıyor. Yüz mezoterapisinde ise işlem yüzde bulunan leke, kırışıklık vb. sorunlara uygulanıyor.


Mezoterapinin Faydaları


Kullanılan ilaçlar ister ağız yoluyla ister enjekte yöntemiyle olsun tam anlamıyla istenilen bölgeye çoğu zaman ulaşamıyor. İlaçlar yolda dağılarak ulaşması gereken hedefe ulaşılamayabiliyor. Ancak mezoterapi yönteminde ilaçlar direkt olarak sorunlu bölgeye enjekte ediliyor. Bu sayede mezoterapinin faydaları daha belirgin oluyor. Saç derisine yapıldığında dökülmelerin önüne geçen bu işlem cilde uygulandığında cildin yenilenmesini sağlıyor. Aynı zamanda mezoterapi yönteminin bölgesel incelme ve selülit tedavisine de büyük faydası var.


Mezoterapi Yaptırmak İçin Nedenler


Yoğun saç dökülmesi yaşayanlar dökülme nedeni ile bu işlemi yaptırabilir. Aynı zamanda zayıflama döneminde olanlar diyetlerine destek olması için mezoterapi yöntemini tercih edebilir. Cildin yenilenmesini ve canlanmasını sağlayan bu işlem yorgun ciltlere uygulanabilir. Özellikle yaşlanma ile kendini göstermeye başlayan kırışıklıkların önüne geçebilirsin. Gergin bir cilde ulaşmanız sağlayan bu işlemin selilütlere olan savaşı da oldukça büyük. Mezoterapi yaptırmak portakal kabuğu görüntüsünden kurtulmanıza yardım ediyor.


Mezoterapi tedavisinde uzman yardımı almak çok önemli. Bu nedenle Kolay Randevu üzerinden en yakınınızdaki estetik ve güzellik merkezlerini bulabilir ve kolaylıkla randevu alabilirsin.


Anahtar Kelimeler: mezoterapi nedir, mezoterapinin faydaları, mezoterapi yaptırmak


Kolay Randevu logo