Mevsimsel Saç Dökülmesi Nedir? Nasıl Önlenir?

Fazlasıyla önem verdiğin saçların bu aralar aşırı dökülme gösteriyorsa; panikleme, mevsimsel saç dökülmesi yaşıyorsun. Yaşanan mevsim geçişlerinde saçların kopup dökülmesi oldukça doğal bir durum ki çoğu insan önemsemeyebilir. Ama yok ben bundan çok rahatsızım diyorsan mevsimsel saç dökülmesi nasıl önlenir birlikte inceleyelim.

Mevsimsel saç dökülmesinin nedenleri


Normal zamanlarda da saç dökülmesi normal olduğu için yaşadığın durumu fark edemeyip mevsimsel saç dökülmesi nedir diyebilirsin. Birden fazla sebebi var elbette ama mevsim geçişlerinde havanın kuruması, ısınıp – soğuması gibi etkiler saçı zedeler. Güç kaybeden saç derisi kurur ve kopmalar başlar. Eğer stresli bir yapın varsa vay haline, dökülmeler daha çok olacak.

Mevsimsel saç dökülmesi nasıl anlaşılır?Saç dökülmesi beslenme, uyku, bakım ve genetik rahatsızlıklardan etkilenebilir ama mevsimsel dökülmeleri diğer dökülmelerden ayırt edebilmenin ilk yolu; ne kadar süre devam ettiği. 1 haftadan fazla sürerse veya saçkıran gibi farklı hastalıkları tetiklerse kesinlikle bir doktora gitmen gerekiyor.

Mevsimsel saç dökülmesine bitkisel çözüm


Zeytinyağı, hindistan cevizi yağı, badem yağı gibi güçlü bakım yağlarına mevsimsel geçişlerde çok ihtiyacın olacak. Haftada en az bir kez maske yapmalısın. Her zamankinden daha çok özen gösterecek; ısı ile fazla haşır neşir olmayacaksın. Saçlar mevsimin havasına alışana kadar doğal yöntemlerle saçını şekillendir. Uyku ve beslenmeye bu dönemde yine çok özen göstermen gerekiyor.

Mevsimsel dökülen saçlar geri çıkar mı?


Tamam biraz fazla saç dökmüş olabilirsin ama merak etme kel kalmayacaksın! Mevsimsel saç dökülmeleri kalıcı hasar bırakmaz. Kopanlar yeniden çıkacak sakin ol! Farklı bir hastalık olmadığı sürece sorun yok.

Bu dönemde beslenmede neler önemli?


Yeşil sebzeler, bol su, kırmızı et, protein, çinko ve demir bu dönemde çok sık tüketmen gerekecek. Yağ açısından zengin kuruyemişleri de sık sık tüketmende fayda var tabii...

Mevsimsel saç dökülmesi yaşayanlar


Saçların çok dökülüyor ve çaresiz hissediyor olabilirsin ama kısa sürede bu durumun ortadan kalkacağını da bilmelisin. Sen haftalık ve aylık saç bakımlarını yaptır, güzelce kürlerini uygula ve ısıdan uzak dur gerisi kendiliğinden düzelecek.

Korkuların geçmiyorsa ve evde yaptığın bakım yetersiz diyorsan Kolay Randevu adresinden konum olarak sana en yakın olan kuaförler için randevu alıp, bakımını kolayca yaptırabilirsin, merak etme.

Anahtar Kelimeler: mevsimsel saç dökülmesi nedir, mevsimsel saç dökülmesi nasıl önlenir, mevsimsel saç dökülmesi, Saç dökülmesi


Kolay Randevu logo