Türkiye’nin en önemli moda etkinliği Mercedes-Benz Fashion Week, 27-30 Mart tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin ev sahipliğinde davetlileriyle buluştu.Etkinliğin 11 sezondur isim sponsoru olan Mercedes-Benz, Sonbar - Kış 2018 sezonunda geride bırakılan 10 sezonu anlamlandıran bir koleksiyon kitabı sundu.”Story of X Seasons” isimli bu kitapta son on yılın unutulmaz anlarını,katılan tasarımcıların ve nefes kesen defilelerin sunumları eşliğinde bir araya getirdi. Gerek defileler, gerekse defileleri izlemeye gelen isimler haftaya damgasını vurdu. MBFW İstanbul 11 beklentileri görkemli bir şekilde karşıladı.


Moda haftasında tasarımlarını sergileyen bazı tasarımcılar ve markalar; Cihan Nacar, Çiğdem Akın, Şiyar Akdoğan, Raşit Bağzıbağlı, Lug Van Sıga, DB Berdan, Özlem Kaya, ST. Nian, Belma Özdemir, Atalier Kikala.


Mercedes-Benz Uluslarası Moda Değişim Programı kapsamında Gürcü modasının önde gelen ismi Atelier Kikala ilk defa Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’a konuk oldu.




Cemiyet Dünya’sının bir çok ünlü  ismini giydiren ‘’Tuvanam’’ Fashion Week’te 30 parçalık bir Coutere koleksiyonu sundu. Coutere Koleksiyonu’nun dikkat çekici bir yaratılış ve gündemsel bir tepkisi var.

Kadının insan olma hakkına ve cinsiyet sorgulamasına maruz kaldığı günümüze verilen bir tepki olarak  doğuyor.

Yaşamının ışığını saklayan bütün kadınlara ‘’I got the power’’ mottosuyla sesleniyor. Baş mankenliğini Çağla Şikel’in yaptığı,aralarında Didem Soydan ve 27 mankenin de bulunduğu defile tasarımları ile nefes kesti.




İstanbul moda haftasında taşınan tasarımlar kadar modellerin renkli ve çarpıcı makyajları da dikkat çekti. Minimal kesimlerden ve geçmişten esinlenerek oluşturulan bazı tasarımlar, kıyafetlerin hikayelerine göre dönemin makyaj trendleri ile izleyiciyle buluştu.


Mehtap Elaidi – MBFW 2018

Fasion Week’de  St.NIAN markasının tasarımcısı  Nihan Burak, ‘’Gece’’ adlı koleksiyonuyla hem kadın hem de erkek üzerinde çalışan nadir tasarımcılardan.70 parçadan oluşan ‘’Gece’’ koleksiyonu deriler,elektrik mavisi ve kumaşlara işlenmiş ışıltılı taşlarla diğer tasarımlardan farklı bir bakış açısıyla sergilediğini gösteriyor bizlere.Metaliğin ve keskinliğin buluştuğu tasarımlarda makyaj gözlerde yoğunluk kazanırken,ten makyajı soft tutulmuş.


   St. NIAN - MBFW 2018


  Raşit Bağzıbağlı MBFW-2018


 Belma Özdemir MBFW-2018

Defileleri izlemeye gelenler arasında; Nebahat Çehre, Acun Ilıcalı –Şeyma Subaşı Ilıcalı çifti, Hazal Kaya, Serenay Sarıkaya, Ebru Sabancı, Emre Belezoğlu, Arda Turan, Derya Şensoy, Ferhan Şensoy, Merve Boluğur, Songül Öden, İrem Sak, Yasemin Allen, Funda Arar, Ahu Yağtu, Çağlar Ertuğrul, Ebru Akel, Nesrin Cevadzade, Oğulcan Engin gibi sanat, iş ve cemiyet hayatının önemli isimleri moda haftasına akın etti.


Anahtar kelimeler: Mercedes-Benz Fashion Week, MBFWİstanbul, Tuvanam ,Raşit Bağzıbağlı,İstanbul Mercedes-Benz Fashion Week,Zorlu Performans Sanatları Merkezi,PSM,MBFW2018 ,Atelier Kikala
Kolay Randevu logo