Masaj yaptırmak kesinlikle rahatlamanın da ötesinde bir şey. Kasların gevşemesi ve bu sayede gelen müthiş bir rahatlama hissine ek olarak, masaj yaptırmanın sağlık açısından da çok sayıda faydası var. Bu 10 nedenle sizi de masaj yaptırmaya ikna edeceğimize eminiz. 

1- Baş Ağrısını Hafifletebilirİnanılmaz derecede bir baş ağrınız var ve ağrı kesicinizin nerede olduğunu bulamıyorsunuz. Ya da migren hastasısınız ve ağrınızı azaltan doğru düzgün hiçbir yöntem bulamadınız. Bunların hepsinin bir çözümü var elbette. Sinir, stres, gerginlik, baş ağrısı; iyi bir masaj ile tüm bunları azaltmak mümkün.

2- Masajın Yatıştırıcı Etkisi Vardır ve Vücudu Gevşetirİsveç masajı ya da sıcak taş masajı, ısının da etkisiyle vücudun gevşemesine yardımcı oluyor. Sıkı kaslarınızı gevşetmek için doğru miktarda basıncın uygulandığı bu özel masajla, gergin ve yorucu bir günü harika bir şekilde sonlandırabilirsiniz. 

3- Eklem Ağrılarını AzaltırEklem ağrısı, hamilelerden orta yaş ve 60 yaş üzeri insanlara kadar herkesin yaşadığı yaygın bir sorun. Düzenli olarak masaj yaptırmak bu ağrıdan kurtulmanıza yardımcı olacak. Aslında pek çok tıp uzmanı, eklem ağrısı olan hastaları lisanslı bir masaj terapistine yönlendirir. Bu nedenle siz de haftalık veya aylık olarak Kolay Randevu’dan bulduğunuz masaj salonundan randevu alabilirsiniz.

4- Anksiyeteyi AzaltırDünyada milyonlarca insanın sahip olduğu ortak hastalıklardan biri olan anksiyetenin büyük ölçüde azalmasını sağlayan etkenlerden biri de masaj. Masaj yaptırmak vücuttaki stres hormonu düzeyini yarı yarıya azaltır ve dolayısıyla endişe semptomları da hafiflemiş olur.

5- Sırt Ağrılarını En Az Seviyeye İndirirSırt ağrısı en sık görülen tıbbi şikâyetlerden biridir, ancak bu dayanılmaz acıyı kabullenmenize ya da avuç dolusu ilaç içmenize gerek yok. Araştırmalara göre düzenli olarak masaj yaptırmak, sırt ağrılarında ağrı kesiciye duyulan ihtiyacı %36 azaltıyor.

6- Nöromüsküler Masaj Kas Ağrılarını AzaltırBeyaz yakalı olarak da tabir edilen masa başı çalışanların çoğu en çok ellerini, bileklerini ve kollarını kullanıyor. Özellikle de şikâyetler en çok boyun ve sırt ağrısı olarak geliyor. Ancak her ne kadar ağrısa da ya oturma pozisyonu değiştiriliyor, ilaç içiliyor ya da ağrıyla birlikte çalışmaya devam ediliyor. Hâlbuki düzenli olarak nöromüsküler masaj yaptıran masa başı çalışanların büyük bir çoğunluğu bu ağrıları çekmek zorunda kalmıyor. 

7- Esnekliği ArtırırEsnek bir vücuda sahip olmak isteyenler, bu sözümüz size! Kaç yaşında olursanız olun, düzenli masajla esnek bir vücuda sahip olmak mümkün. Vücut esnekliğini artırmaya yönelik olan spor masajı tekniklerini uygulayan masaj salonları için Kolay Randevu’daki masaj salonlarına göz atabilirsiniz.

8- Kanser Tedavi Sürecinde Yardımcı OluyorNe yazık ki her 10 yetişkinden 4'ü hayatının bir bölümünde kanserle savaşıyor. Kanser hastaları için tamamlayıcı bir tedavi olarak yaygın şekilde kullanılan çeşitli masaj teknikleri, bulantı, karın ağrısı, uykusuzluk ve yorgunluk gibi semptomların çoğunda bir azalma sağlıyor.

9- Masaj Sonrası Müthiş Bir Enerjiniz OlurHaftanın son günü mesai bitmek üzere ve siz bu yorgunlukla eve nasıl gideceğinizi düşünüyorsunuz. Ya da her iş çıkışı inanılmaz bir bitkinlik nedeniyle akşam 10 olmadan uykuya dalıyorsunuz. Sabah yeni uyanmış gibi harika bir enerjiyle işten çıkmak isteyenler, İsveç masajını tercih edebilir.

10- Yüz, Saç Derisi ve Saç Sağlığını GeliştirirBasit bir yüz ve kafa derisi masajı çok rahatlatıcıdır ve ayrıca kafa derinizin, saçlarınızın ve yüz derinizin sağlığını artırır. Hatta bazı çalışmalarda yüz masajlarının cildin sarkmasını ve kırışıklıkları önleyebileceği kanıtlanmış.

Bir masaj nelere kadir! Siz de masajın bu faydalarından hemen şimdi yararlanabilirsiniz! Nasıl mı? Kolay Randevu’nun sunduğu listeleme özelliği sayesinde istediğiniz masaj türünü yapan masaj salonlarının fiyatlarına, özel masaj fırsatlarına ve adreslerine erişerek size en uygun masaj salonunu bulabilir ve randevunuzu kolayca Kolay Randevu'ya özel fiyatlarla oluşturabilirsiniz. Kolay Randevu'da Masaj Hizmeti Veren Salonlara Ulaşmak İçin Buraya Tıklayabilirsiniz. 

Keywords: masaj, masaj yaptırmak için nedenler, masaj neden yaptırılır, masajın faydaları, masaj yaptırmak, masaj salonu, nöromüsküler masaj, isveç masajı, masaj terapisti, masaj fırsatları, masaj fiyatları, yakındaki masaj salonları
Kolay Randevu logo