Lipoliz Hakkında Her şey

Zayıflamanın her dönemde bir sorun olduğunu hemen hemen herkes bilir. Özellikle kadınların bu konuda dertleri biraz daha fazla. Gelişen teknoloji ise zayıflama kaygısı yaşayan herkesin yanında. Artık küçük işlemlerle büyük sonuçlar görmek mümkün.


Lipoliz Nedir?


Lokal bir zayıflama yöntem olan lipoliz oldukça etkili sonuçlar sunuyor. Lipoliz nedir sorusuna bölgesel yağlanmanın en büyük düşmanı cevabını vermek mümkün. Özellikle kilo verme süreçlerinde bazı bölgelerde yaşanan sıkıntıları lipoliz ile aşabilirsin. Lipoliz uygulamasında soyadan çıkartılan fosfatidil kolin kullanılıyor. Bunun yanında uygulanan kişilerin durumlarına göre doku canlandırıcı ve akışını arttırıcı eklemeler de yapılıyor.


Lipoliz Hakkında Sık Sorulan Sorular


Yağlanma karşıtı etki sunan lipoliz selülit tedavisinden gözaltı torbalarının giderilmesine kadar etki ediyor. Görüntü düzenlemede büyük bir etkisi olan bu işlem beraberinde birkaç soruyu da getiriyor.

·         Lipoliz hangi bölgeler uygulanır?

Vücutta bulunan aşırı yağlı bölgelerin yanında bu işlemi gıdı, çene altı yağları ve gözaltı torbaları sorunlarında da uygulanabilir.

·         Lipoliz uygulaması kaç seans sürüyor?

Lipoliz seanslarını kişinin vücutta bulunan yağ oranı, kilosu, yaşı ve bedensel özellikleri belirliyor. Bu nedenle tam bir seans süresi vermek oldukça zor. Ancak ortalama seans sayısı 4 – 8 arasında değişebiliyor.

·         Lipoliz kimlere uygulanmaz?

Hamile ve emziren kadınlara, 18 yaşını aşmamış kişilere, şeker, kanser ve böbrek hastalarına lipoliz işlemi uygulanmaz. Ayrıca ilaç alerjisi olanlar içinde bu işlem bir takım sorunlar doğurabilir. Bu nedenle lipoliz yaptırmadan önce herhangi bir hastalığınız ve alerjiniz olmadığını emin olmanızda fayda var.


Lipoliz Faydaları


Lipoliz uygulaması 4. seanstan sonra gözle görülür bir etki sunmaya başlıyor. Bölgesel incelmede oldukça etkili olan bu işlem sonrasında kan akışı hızlanıyor ve yağlar parçalanmaya başlıyor. Parçalanan yağlar vücutta incelme olarak kendini gösteriyor. Ancak bu süreçte karbonhidrat tüketimini azaltmak oldukça önemli. Ayrıca parçalanan yağ hücrelerinin yalnız idrar yoluyla atılmasını beklememek gerekiyor. Bu nedenle sporu özellikle bu dönemde ihmal etmezsen lipolizin faydaları katlanarak sana dönüş yapıyor.


Lipoliz Yaptırmak İçin Nedenler


Lipoliz uygulaması yaptırmanın başında gelen ilk neden elbette fazla kilo problemi. Fazla kiloların meydana getirdiği yağlanma sorununun lipoliz ile çözmen mümkün. Lipoliz yaptırmak zayıflama sürecinde kolaya kaçılan bir yol olarak görülmemeli ancak. Bu işlemi elinden geleni yaptıktan sonra alternatif bir seçenek olarak görebilirsin. Fazla kilolarından şikayetçi olanların sıklıkla tercih ettiği bu işlem belli süreden sonra gözle görülür sonuçlar veriyor.


Lipoliz yaptırmadan önce uzman kişilerden fikir almak ve vücudun için en doğru kararı onlarla birlikte vermek için tek yapman gereken, Kolay Randevu ile estetik ve güzellik merkezlerini araştırmak. Sonrasında kolaylıkla randevu alabilirsin.


Anahtar Kelimeler: lipoliz nedir, lipolizin faydaları, lipoliz yaptırmak


Kolay Randevu logo