Güzelleşmek ve kişisel bakım adına kadınların uygulamış olduğu birçok yöntem sıralayabiliriz. Bunların başında cilt bakım, saç bakımı, tırnak bakımı, makyaj geliyor. En sancılı olanı ise şüphesiz istenmeyen tüylerden kurtulmak.İstenmeyen tüylerden kurtulmanız ağda yardımı ile çok daha uygun fiyatlı olabilir ve en uzun süre etkiye sahip olan yöntem kuşkusuz ağda.Kişisel bakımı ve hijyeni sağlamak için ağdayla tüylerden uzun süreli kurtulmanız mümkün.

Pürüzsüz bir cilt için en sağlıklı yöntemlerden biri olan sir ağda, sadece istenmeyen tüylerden kurtarmakla kalmıyor, aynı zamanda cildin daha pürüzsüz ve ipeksi olmasını sağlıyor. Bitkisel ve doğal yollarla elde edildiği, sağlıklı olduğu ve vücuda hiçbir zararı bulunmadığı için sir ağdayı tercih edebilirsiniz. Cildinizde kalıcı lekelenmeler oluşmaması için ağda yapacağınız günlerde güneşlenmemeli veya solaryuma girmemelisiniz.


Ağda yaptırmanın avantajları;

Kusursuz bir cilt, ipeksi dokuya sahip olmak

Uzun süre etkisinin kalıcı olması: Ağda yaptırmanın bu kadar popüler olmasının nedeni ağda yapılan bölgedeki tüylerin uzun zaman çıkmamasıdır.

Uygun fiyatlara yapılması

Ağda yaptırmanın dezavantajları

Bazı alanında uzman olmayan kişiler tarafından yapıldığından dolayı olduğundan daha acılı olabilmesi.

Ağdanın acı vermemesi için şunları bilmenizde fayda var:

Zaman çizelgenizi iyi belirlemelisiniz. Örnek verecek olursak, reglinizden sonraki hafta uygun bir zamanlamadır.

Ağda yapımında başka işlerle kafanızı dağıtmanız acıya olan dayanıklılığınızı artırabilir. TV izleyebilir,kitap okuyabilir,müzik dinleyebilir, internette gezinebilir ve hatta kitap okuyarak verdiği ağdanın verdiği acıyı daha az hissedebilirsiniz.

Ağda yapmadan 2 saat önce ağda yapılacak olan bölgeye ağrı kesici kremler sürebilirsiniz.

En etkili yöntemlerden bir diğeri ise pudradır. Ağda yapılmadan önce bölgeye biraz pudra serpin. Pudra, ağda yapım aşamasına geçtikten sonra daha az acı duymanızı sağlar. Özellikle bebek pudrası ağda yapılacak bölgeyi yumuşattığı için daha çok tercih ediliyor.

Evde ağda hazırlayabileceğinizi biliyor muydunuz?

Malzemeler

·         ½ (yarım) fincan limon veya sirke suyu

·         2 su bardağı beyaz şeker

·         ½ su bardağı su

·         ½ (yarım) fincan tuz

Tüm malzemelerinizi bir kaba boşalttıktan sonra düşük ateşte pişirin.Pişirme aşamasında istenilen kıvama ulaşması için sürekli karıştırmayı unutmayın.Doğal malzemelerle hazırlamış olduğunuz ağdanızı köpükler çıkana kadar pişirmeye devam edin.İstenilen kıvama geldiğini anlamanız için renginin koyulaştığını görmeniz yeterli. Bir kaşık yardımıyla da akışkanlığına bakabilirsiniz. Çok koyu bir kıvamda olursa su ilavesi yapabilirsiniz.Hem kokusundan hem de macun kıvamına ulaşması durumunda ağdanızın hazır olduğunu anlamanız mümkün.

Ağdanızın biraz soğumasını bekleyerek ağda sıcaklığını kontrol edilmesi kaydıyla işleme başlayabilirsiniz. Ağdanız ne çok sıcak ne de çok soğuk olmamalıdır.Ağda ıspatulası (kozmetikçilerden temin edebilirsiniz)  ile sıcaklık kontrolünü yaptıktan sonra tüylerin çıkış yönüne doğru sürün.Ağda bandınızı sürdüğünüz ağdanızın tüylerin uzanan yönüne doğru bastırınız. Ağda bandınızı hafifçe çekerek olup olamadığını kontrol edebilirsiniz.Pürüzsüz ve acısız olması için tüylerin çıkış yönünün tersine doğru hızlı bir şekilde çekme işlemini gerçekleştirmelisiniz.Ağda bantlarını kısa parçalar halinde sürdüğünüz ağdanıza göre ayarlayabilirsiniz. Kalan ağdanızı ise kavanoza dökün ve buzdolabınızda muhafaza edin.


İşlem bitiminde bebe yağı ile cildinize masaj yapmak, hem rahatlamanızı sağlar hem de ağda kalıntılarının temizlenmesine yardımcı olur.

Çoğu kişi verdiği acıdan dolayı ağdayı tercih etmiyor. Sadece doğru kişilerden yardım almanız gerektiğini unutmayın. Kolay Randevu’dan size en yakın güzellik ve bakım merkezlerini bulup, buraya tıklayarak randevunuzu alarak istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

 

Anahtar Kelimeler: Ağda, sir ağda, ağda malzemeleri, ağda yapımı, ağda nasıl yapılır, ağda bezi, ağda acısı, ağda tarifi, ağda ipuçları, istenmeyen tüy çözümleri, ağda yaptırma, ağda yaptırmak

Kolay Randevu logo