E malum mevsimsel geçiş dönemindeyiz, yakında hastalıklar baş göstermeye başlar. Hele bir de kış ayları yoğun geçerse vay halinize. En iyisi kış ayları gelmeden bağışıklık nasıl artırılır öğrenelim.

Zararlı içeceklerden uzak dur!


Başta alkol ve sigara olmak üzere bağışıklık sistemine düşman tüm içeceklere ve alışkanlıklara elveda demeyi öğren. Yoksa tüm kışı hastane odalarında geçirmek zorunda kalabilirsin.

Egzersiz sadece zayıflatmaz, unutma!


Hareket olmadan, bereket olmaz! Ne alaka deme sakın. Eğer düzenli spor yaparsan vücut direncin giderek artacak ve dolayısı ile hastalıklara yakalanma riskin azalacak.

Kış çayları içmeyi alışkanlık edin


İster sev ister sevme. Hani küçükken anneannelerimizin hazırladığı o kokulu çaylara burun kıvırdık ya işte şimdi ondan dolayı böyle yana yakıla bağışıklık güçlendirme yöntemleri arıyoruz.

Düzenli uyku şart!


Erken yatıp erken kalkmak hiç sana göre değil, biliyoruz. Ama bir kez bu düzene alışırsan her güne nasıl dinç başladığına inanamayacaksın. Ha unutmadan bu uykular sağlığına etki ettiği kadar o çok önem verdiğin bakımı için saatler harcadığın cildine de ilaç olacak. Güven bize...

Stresi kapı dışarı etmeyi öğren

Her kötü durumun başı şu lanet olası stres değil mi zaten? Ee, söylemesi kolay dediğini duyar gibiyiz ama merak etme canı gönülden istersen kısa sürede stresi yenmenin yollarını bularak vücudunu rahatlatmayı öğrenebilirsin.

Beslenmene önem ver

İşte kış aylarında bağışıklık nasıl artırılır sorusuna birebir yanıt: Tamam kilona dikkat ediyorsun, her önüne geleni yemiyorsun ama bir dikkatli incele bakalım menünü. Gerçekten sağlıklı beslemiyor musun yoksa gün kurtaran gıdaları mı tüketiyorsun?

En kısa sürede bir hobi edin

Bunun bağışıklık sistemi ile ne alakası var deme. Beynini hangi duruma şartlarsan ona göre çalışır. Her güne bir amaç için başladığına inanacaksın ki vücudun da sana dilediğin enerjiyi versin.

Bağışıklık güçlendiren kürleri öğren

Biz bunlara yıllarca “kocakarı ilacı” dedik. Dedik de ne oldu, al yine çare o kürlerden geçiyor. Burun kıvıra kıvıra bir hal olduğumuz o ballı, zencefilli, bilmem neyli kürler var ya işte onlar bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

Doğal antibiyotikleri evinden eksik etme


Burada kastettiğimiz elbette ki soğan ve sarımsak. Beslenme düzenini ayarlarken özellikle de kış aylarında bu kötü kokulu besini iyi tüket ki kimyasal ilaçlara gerek kalmasın.

Anahtar Kelimeler: kış aylarında bağışıklık nasıl artırılır, bağışıklık nasıl artırılır, bağışıklık güçlendirme yöntemleri


Kolay Randevu logo