Herkesin hayali iddialı ve uzun kirpiklere ulaşmak şüphesiz. Bu hayalinin gerçekleşmesi aslında imkansız değil! Kirpiklerinde hacimli bir görünüm istiyorsan özellikle kirpik temizliğine dikkat etmeli ve doğru ürünleri kullanmalısın. Kirpik uzatmak çok zor gibi görünse de doğru adımları uyguladığında etkileyici sonuçlar elde edebiliyorsun. Bu adımları düzenli ve istikrarlı olarak uygulaman da çok önemli. Bugün itibariyle kirpiklerini uzatmaya karar verdiysen doğru yerdesin. Aşağıdaki adımları takip ederek kısa zamanda kirpiklerinde daha iddialı bir görünüm yakalayacaksın.

Maskaranı doğru uygula

Etrafında gördüğün uzun kirpikli kızlar seni şaşırtmasın. Aslında kısa kirpiklerini de maskarayla uzatmak mümkün. Sağlıklı kirpik uzaması uzun bir zaman alabiliyor. Senin acilen kirpiklerini uzun göstermeye ihtiyacın varsa maskaranı doğru sürmeyi öğrenmelisin. Maskaranı öncelikle kirpiklerinin dibine sür ve zig zag hareketlerle kirpik ucuna kadar ilerle. Maskaranı uygularken aynı zamanda fırçayı döndürmek de kirpiklerinin arasına eşit derecede maskara girmesine yardımcı olacak. Kirpiklerini uzun göstermek için her zaman iki kat maskara uygulamalısın.

Badem yağı sür

Doğal kirpik uzatma yöntemleri arasında en popüler olan badem yağı oluyor. Organik badem yağını kirpiklerine her gece sürmelisin. Bu işlemi düzenli yaptığında kirpiklerinin daha az döküldüğünü ve daha güçlü uzadığını göreceksin. Kirpiklerinin dökülmesini engellemek için kirpik kıvırıcı kullanmamalısın. Kirpiklerinin daha kıvrık görünmesine yardımcı olan bu alet kirpiklerinin kırılmasına neden oluyor. Badem yağı kirpiklerini kısa sürede toparlayacak ve kirpiklerinin daha güçlü olmasını sağlayacak.

Zeytinyağı maskesi yap

Kirpiklerinin parlak ve uzun olması için kirpiklerine zeytinyağı sürebilirsin. Yağ sayesinde kirpiklerin daha kolay uzayacak ve kusursuz görünecek. Zeytinyağını kirpiklerinde ortalama 5 dakika tuttuktan sonra ılık suyla gözlerini yıkamalısın. Zeytinyağı maskesi yaparken kullandığın yağın organik olmasına dikkat etmelisin. Bu maskeyi 4 hafta boyunca uyguladıktan sonra kirpiklerinde göz görülür bir uzama göreceksin. Bu etkiyi devam ettirmek için zeytinyağı uygulamasına devam etmelisin.

Maskaranı temizlemeden uyuma

Zayıf kirpiklerin varsa bunun bir numaralı nedeni maskaranı çıkarmadan uyuman olabilir. Makyajını çıkarmadan uyumanın zararları say say bitmez ama en büyük zararı aslında kirpiklerimiz alıyor. Maskaranı temizlemediğin günlerde sabah kalktığında birkaç kirpiğinin döküldüğünü göreceksin. Makyajını uzun saatler sonra temizlemeye başladığında makyaj pamuğunda daha fazla dökülmüş kirpik görürsen artık nedenini biliyorsun. Doğru olan yöntem eve gelir gelmez makyaj pamuğu ve göz makyajı temizleme suyuyla makyajını temizlemek. Daha sonra yüzünü yıkayarak kirpiklerine badem yağını sürmelisin.

Doğal kirpik uzatma yöntemleri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve uzman kişilerden yardım almak istiyorsan Kolay Randevu üzerinden güzellik ve bakım merkezlerine göz atabilir ve randevu alabilirsin.

Anahtar kelimeler: kirpik uzatmak, sağlıklı kirpik uzaması, doğal kirpik uzatma
yöntemleri


Kolay Randevu logo