Saç stilinizi canlandırmanın en iyi yolu, saçlarınıza dalgalar vererek kelimenin tam anlamıyla tarzınızı ortaya koymaktır. Birçok dalgalı saç stili kırık fön adı altında birleşebilir. Saçlarınızda doğal görünümlü dalgalar elde etmek için çeşitli teknikler kullanabilirsiniz. Şık bir görünüm elde ederek ve sihirli dokunuşlarla güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Kırık fön son zamanlarda oldukça popüler bir hale geldi. Kırık fön, saç uçlarınıza doğal görünümlü dalgalar, bukleler katan fön çeşitleri arasında şüphesiz en popüleri. Kırık fönün istediğiniz tarzda olması için saç yapınızın uygunluğu çok önemlidir. Kuaförler ve halk arasında kırık fön farklı isimlerle de telaffuz edilebilir. Bu yüzden gittiğiniz kuaförlerde kırık fönü tam olarak istediğiniz modeli de göz önünde bulundurarak en iyi şekilde anlatmanız gerekir. Doğru teknikler kullanıldığı sürece doğal görünümlü dalgalı saçlara sahip olmak hiç zor değil!,


Kıvırcık Saç

Kıvırcık saç en yumuşak saç tipidir. Kalın kıvırcık saçlı kadınlar sıklıkla kıvırcık saçlarının bakımı konusunda oldukça zorlanır ve saç kıvırcıklarından tek kurtuluş olarak düz fön yada kırık fön çeşitlerine yönelir. Doğru saç kesimi ile saçlarınızın daha mükemmel görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Kırık fön tercih ederek kıvırcık saçlarınıza büyüleyici ve farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz.

  • Kalın kıvırcık saçlı kadınların sağlıklı ve güzel görünümü elde etmesi için dikkat etmesi gerekenler:

  • Sadece kalın kıvırcık saçlar için özel olarak hazırlanmış saç bakım ürünlerini kullanmanızda fayda var.

  • Saçınızın yapısına uygun kaliteli bir fön makinesi alabilirsiniz. Ayrıca saçlarınızın ıslak kalmamasına özen göstermenizde fayda var.

  • Her banyodan sonra kalın kıvırcık saçlara özel saç fırçasıyla saçlarınızı nazikçe tarayın.

  • Saç bakımınız için düzenli aralıklarla kuaförünüzü ziyaret edin. Güçlü ve sağlıklı saçların her zaman için profesyonel bakıma ihtiyacı vardır.


Düz Saç

Düz saç parlaklığı en iyi yansıtan saç tipidir. Aynı zamanda tüm saç tipleri arasında en esnek olanıdır. Düz saçlara zarar vermek zordur ve bu saç dokusunu kıvırmak olanaksızdır. Sebum saç derisinden uçlara doğru bukle veya kıvrımlara müdahale etmeden yola çıktığı için düz saçlar diğerlerine oranla daha yağlıdır. Dolayısıyla kırık fön ile şekil vermesi zor ve uzun süreli olarak kullanmak pek mümkün değil. Dalgalı Saç

Dalgalı saçlar, düz saçlarla kıvırcık saçlar arasında bir yapıdadır. Aynı zamanda kıvırcık saçtan daha fazla, düz saçtan daha az parlak görünüme sahip. Dalgalı saç, yapısı itibariyle kabarmaya daha yatkındır. Yapısının orta kıvamlı olmasından dolayı tüm fön çeşitlerini en iyi şekilde gösterir. Kırık fön dalgalı bir görünüm yarattığı için dalgalı saçlardaki elektriklenmeyi alarak saçın daha da güzel görünmesini sağlar. Dalgalı saçlarınız varsa ve kırık fön yaptıracaksanız, saçlarınızın doğallığını bozmadan muhteşem, sağlıklı ve yumuşak bir görünüm kazanabilirsiniz.

Kolay randevu ile en yakınınızdaki kuaförleri tek tıkla bulabilir, sadece birkaç dakikada randevu alabilir ve saçlarınızı kırık fön hizmeti alabileceğiniz uzman kişilerin ellerine teslim edebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler: kırık fön nasıl, kırık fön nedir, kırık fön nasıl çekilir, kırık fön modelleri kırık fön yaptırmak, kuaför, saç bakım, saç bakımı, saç fönü


Kolay Randevu logo