İnsanın rahatlamasını ve tüm yorgunluklarından arınmasını sağlayan masajlar her zaman ulaşılabilir değil ne yazık ki. Ya bütçe ya da zaman meselesi yüzünden yoğun geçen bir hafta sonrasında kendini masaj ile ödüllendirememen çok normal. Evde kendi kendine uygulayabileceği yöntemler sayesinde hissettiğin eksikliği giderebilir, güne çok daha dinç başlayabilirsin. Masaja başlamadan önce sıcak bir havlu ile masaj yapacağın yeri mutlaka ısıtmalısın. Masaj yaparken ağrı duyduğun noktaları zorlamaman önemli. Masaj boyunca bebek yağı kullanarak cildinin tahriş olmasını önleyebilirsin.


Boyun Masajı


Başınız ve omuzun arasında kalan kısmı ellerinle sıkıp daha sonrasında serbest bırak. Sıktığında biraz bekleyerek daha çok rahatlama sağlayabilirsin. Ayrıca birkaç parmağın ile ağrıyan bölgeye baskı uygulayıp bırakabilirsin. Bu işlemi rahatladığını hissedene kadar uygulayabilirsin.Baş Masajı


Yorucu bir günün ardından başında ağrılar meydana gelebilir. Şiddetli ağrıları ilaç içerek geçirmek yerine küçük dokunuşlarla geçirmeyi deneyebilirsin. Ellerini şakaklarının üzerine koyup aynı anda bastırdıktan sonra biraz zorlayıp bırakman gerekiyor. Aynı işlemi birkaç kez daha yapıp sonrasında alnını dairesel ve git gel hareketleri ile ovalayabilirsin. Kendi kendine masaj yapmak en çok baş bölgesinde kolay oluyor.


Ayak Masajı


Eğer sürekli ayakta kaldığın bir işte çalışıyorsan en büyük ödülü ayakların hak ediyor demektir. Ayaklarını yorucu bir günün ardından ayak masaj çeşitleri ile rahatlatabilirsin. Önce ayaklarını sıcak suya koyup dinlenmelerini sağlayıp ardından temiz bir havlu ile silip masajına başlayabilirsin. Nemlendirici bir krem ya da dilediğin yağı ayak üzerine bir damla dökmen yeterli. Ardından ayaklarını dairesel hareketlerle ovabilirsin.Kalça Masajı


Uzun süre masa başında oturmak bir süre sonra kalça ağrılarına neden olabilir. Masaj yaptırmak bu ağrıların hafifleyip, zamanla azalmasını sağlıyor. Ancak evde rulo bir köpük ile bu ağrılardan kurtulabilirsin. Düz bir zemin üzerine yatıp rulo köpüğü kalçanın altına koyman yeterli. İleri geri hareketler ile kalçanın üzerinde rulo köpüğün baskısı ile rahatlayabilirsin.


Kol Masajı


Kollarında belirli bir süreden sonra ağrılar hissetmen çok normal. Gün içerisinde birçok yükün taşınmasını sağlayan kollarına günün sonunda masaj ile ödül verebilirsin. Masajın faydaları arasında kolda meydana gelen ağrılardan kurtulmak da yer alıyor. Bir tenis topunu alıp kolunun üzerinde gezdirebilir ya da masaj yağı ile kollarını ovabilirsin.

Evde küçük ama etkili yöntemler ile kendi masajını yapman oldukça kolay. Ancak haftanın yorgunluğunu işin uzmanı olan ellerde çıkarmak istersen İsveç Masajından, Aroma Terapi Masajına kadar yüzlerce farklı masaj seçeneği için hemen Kolay Randevu'dan masaj randevusu alabilirsin.

Anahtar Kelimeler: masaj çeşitleri, kendi kendine, masaj yapmak, masaj yaptırmak, masajın faydaları


Kolay Randevu logo