Kaşlar şüphesiz bakışlarımızı daha anlamlı kılan, yüzümüzün en önemli yeri belki de. Kusursuz, kontürlü, gür ve şekilli kaşlar yüzünüzün ifadesini tamamen değiştirebilir ve daha akılda kalıcı ve etkili görünmenizi sağlar. Yeni kaş trendleri arasında ilk sırayı alan kaş kontürü herkes tarafından merak konusudur. Güzel görünüme sahip olmak için kaşlarınızı nasıl daha gür göstereceğinizi öğrenmeye çalışıyor ve kaşlarınızı nasıl doğru şekilde şekillendireceğinizi bilmiyorsanız, kaş kontürü ile ilgili vereceğimiz önerilere göz atabilirsiniz.


1. Adım: Kaşlarınızı fırça yardımı ile fırçalayın. Kaşlarınızın ortasından başlayarak alt kısmı şekillendirmeye başlayın. Bunun için sentetik açılı fırça ve renkli bir kaş jeli kullanmanız önerilir. Kullanacağınız kaş dolgularının doğru rengini seçmeniz oldukça önemli. Aksi takdirde kaşlarınıza doğal bir görünüm katamazsınız. Kaşları kontürlemek için siyah göz kalemi kullanmayı unutmayın!

2. Adım: Aynı adımları kaşlarınızın üst kısmında tekrarlayın. Yapısal olarak gür ve güçlü kaş kıllarınız yoksa, en sevdiğiniz kaş şeklini çizin ve kaşlarınızı şekillendirin. Ardından çizdiğiniz kısmın içini doldurun, yani kontürleyin.

3. Adım: Fırça üzerinde kalan ürün kontürlenmeye başlar ve kaşlarınızın ilk kısmını doldurur. Bu şekilde daha doğal görünümlü bir ombre efekti oluşturabilirsiniz.

4. Adım: Kaşlarınızın şeklinden memnunsanız, kıllarını düzeltmek için renklendirilmiş jel kullanın.


Önemli İpuçları


Kaşlarınızın başlangıç kısmının kuyruktan daha kalın olması gerektiğini unutmayın. Ayrıca, bu bölüm renk bakımından biraz farklı; kuyruktan daha açık renkli olmalıdır. Kaşlarınızı göz farı veya göz kalemiyle doldurabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, kaşları kontürlemek ve hayal ettiğiniz kusursuz kaş şeklini elde etmek oldukça kolay. Adımları izlemeniz yeterli olacaktır. Kaş kontürünü evde uygulayabilirsiniz.Kaşları Kıl Tekniği İle Kalınlaştırma & Şekillendirme; Mikropigmentasyon İşlemiMikropigmentasyon işlemi bir nevi doğal kıl efekti uygulanması olduğu için elde edeceğiniz sonuç haliyle doğal olacaktır. Bu işlem kesinlikle güvenebileceğiniz profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır aksi taktirde size dönüşü her açıdan negatif sonuçlar doğurabilir. İşlemin kalıcılığı ise kişiden kişiye göre değişkenlik gösteriyor. Yapılacak olan ortamın steril ve hijyenik olması, aynı zamanda işlemi yapacak kişinin alanında uzman olması çok önemlidir.  İşleme başlamadan önce uyuşturucu kremler kullanırsanız hiçbir acı hissetmezsiniz. 

Peki bu işlemi kimler yaptırmalı;

• Seyrek kaş stiline sahip olanlar

• Doğru teknik kullanılmamasından dolayı kaş yapısı bozulanlar

• Yüz hatlarına göre en doğru kaş şekline sahip olmak isteyenler

• Kaşlarında şekil bozuklukları olanlar

• Sağlık nedenlerinden dolayı kaşları dökülmüş olanlar (Doktor izni almaları gerekir)

• Kaşlarında yara izi olanlar

• Çalışma hayatı yoğun olanlar ve kendine vakit ayıramayanlar


Özellikle mikropigmentasyon işlemi için usta ellere kendinizi emanet edin ki, sonucundan memnun kalabilesiniz. Bu işlemi ve kaş kontürünü uygulayan güzellik ve bakım merkezlerini, kuaförleri tek tıkla bulmak mümkün. Tek yapmanız gereken, bulunduğunuz il ya da ilçeyi ve almak istediğiniz hizmeti seçmek. Sizleri en yakın merkeze yönlendirip en profesyonel kişiler sayesinde işleminizi gerçekleştirme imkanı sunan Kolay Randevu üzerinden rezervasyon yaptırabilirsiniz.


Keywords: Kalıcı kaş, kalıcı kaş teknikleri, kalıcı kaş stilleri, kalıcı kaş uygulamaları, mikropigmentasyon, kaş kalınlaştırma yöntemleri, kıl tekniği, kaş kontürü, kaş kontürü nedir, kaş trend, trend kaş, kaş modeli, kalın kaş, stil kaş, kaşları kontürlemek


Kolay Randevu logo