Bronzlaşmak, mevsim itibariyle oldukça kolay gibi görünüyor. Peki bu bronzluğu korumak için neler yapmak gerekiyor. İşte sırları:

1.     İlk adım güneşe çıkmadan 1 ay önce peeling ve kese yapmaya başlamak. Kalıcı bronzluk istiyorsanız ölü deriden kurtulmanız şart! 

2.     Diğer önemli husus ise güneşlenme şekli: Güneşlenmek için güneşin en tepede olduğu zamanlardan kaçınmalısınız. Vücudunuzun sağlıklı ve kalıcı bronzluğa ulaşması için saat 11.00 ile 15.00 arası güneş altında kalmamalısınız.

 


3.     Doğru güneş kremi kullanmak: Ten renginiz ve hassasiyetinize göre bronz etki yaratan yağlar kullanabilirsiniz. Örneğin kakao yağı, havuç, ceviz ya da badem yağı cildinizi besler ve nem dengesini düzenler. 

 

 


4.     Beslenme şekli: Besinler bu noktada çok önemli. İçinde karoten olan yiyecekleri tüketmek bu noktada oldukça faydalı olacaktır. Kayısı, havuç, şeftali gibi turuncu renkli yiyecekler vücudunuzdaki melatonin ismi verilen pigmentleri aktif hale getirerek bronzluğunuzu korur.5.     Duş almak: Soğuk duş almak cildinize nem kazandırdığı için, kuruyup soyulmasına engel olur.6.     Bol su tüketmek: Bronzluk ve diğer tüm sağlıklı süreç içinde bol bol su tüketmeniz gerekiyor.

Kolay Randevu logo