Kahkül Kestirmeden Önce Göz Önünde Bulundurmanız Gereken Şeyler

Değişimden korkma! Yepyeni bir ben istiyor ama cesaret edemiyorsunuz ve kafanızda bir sürü soru işaretleri ve acabalar var öyle mi? Evet kızlar, kahkül kimisine bu kadar mı yakışır dedirtirken kimisinde de görsel olarak hiç hoş durmuyor. Ve maalesef ki yüz stiline ve de saç tipine uygun olmayabiliyor.Karar vermeden önce deneme yaparak kendinize yakışıp yakışmayacağına dair fikir edinebilirsiniz. Yakışmadığını düşündüğünüz takdirde uzaması biraz canınızı sıkabilir bu yüzden önceden kahküllü peruklarla deneme yapabilirsiniz. Kahküllü formda kesilen saçlar hemen hemen tüm saç modelleriyle kullanılabilir, ancak alın bölgesi dar ve küçük olan kişilerde pek istedikleri ve beğendikleri tarzda durmayabilir bizden söylemesi.

Evet, diyelim ki kahkül kesmeye karar verdiniz. İşte en önemli aşamaya gelmiş bulunmaktayız; yani kahkül stiline.Yüzünüze en uygun modeli bulmanız demek, kahküllüyken her daim mutlu olmanız demektir.

Yüz şekline göre farklı kahkül stillleri

·         Oval yüz hattına sahip olanlar

Yüz şekli oval olan kişiler şans sizden yana! Tüm perçem modellerini tercih edebilirsiniz.

·         Yuvarlak yüz hatlarına sahip olanlar

Kahkül kesiminiz,“kaşınızın üstüne kadar uzanan düz formda perçem” sizin için ideal bir kesim olacaktır.

·         Kare yüz hattına sahip olanlar

İki yana ayrılarak gözlerinize doğru düşen kahküller görünüşünüze samimi bir hava katarak yüzünüze hoş ve “tarz” bir ifade kazandırır.

·         Kalp yüz hattına sahip olanlar

Çok katlı kesim ile uzun çene ve geniş alnı dengeleyebilirsiniz. Kahkülünüzü göz hizasında yana doğru uçları incelterek kat verirseniz hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

·         Kıvırcık saçlılar

Gelelim kıvırcık saçlılara… Kıvırcık saça da kahkül olur mu diyenler elbette ki olacaktır ama şunu söyletebiliriz, yüz tipinizi gerçekten iyi tanıyorsanız eğer kahkül modeline karar verdikten sonra tam da istediğiniz gibi bir sonuç elde edeceğinize emin olabilirsiniz.Böylelikle istediğiniz şekli zamanla verebilmeyi öğreneceksiniz.

Aynı saç modelini yıllarca kullanmak sıkıcı olabiliyor.Küçük farklılıklarla değişimler yaratmak hem gözünüze hem ruhunuza fazlasıyla iyi gelecek. İşin aslı kahkül yaptırmak cesaret ister, bu kabul ama dış görünüşünüzde nasıl bir değişiklik istiyorsanız bu konuda kararlı davranmalısınız. Nasıl olsa istediğiniz modele sahip olduktan sonra zamanla alışacaksınız.

Sıcak ve bunaltıcı havalarda kahkül pek önerebileceğimiz modeller arasında olmasa da bu saç stilinin sonbahar ve kış mevsiminde en çok tercih edilen saç stillerinden biri olduğunu hatırlatalım. Kahkül yapmaya kararlıysanız ve yüz hattınıza en uygun kahkül stilini seçmek istiyorsanız, Kolay Randevu ile en yakınınızdaki kuaförden buraya tıklayarak randevu almayı unutmayın.

 

Anahtar Kelimeler: saç stili, saç tarzı, kahkül kesim, perçem, perçem modelleri, kahkül modelleri, kahkül stili, kahkül stilleri, yüz şekline göre saç modeli, yüz hatlarına göre saç modeli, kahkül modeli, saç modeli

Kolay Randevu logo