Işıltılı Makyaj İçin Tüyolar

Işıltılı makyaj deyince aklınıza parıl parıl parlayan simli farlar gelmesin. Işıltılı makyaj, yüzünüzü olduğundan daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayan bir makyaj çeşididir. Bu makyajı uygulamak için nasıl yapıldığını bilmemiz gerekiyor çünkü ışıltılı makyaj deyince insanların aklında canlanan görüntü çok farklı. İşte size doğal görünümlü makyaj yapabilmek için tüyolar;

 

Cildimizi Nemlendirerek Yapılan Yüz Makyajı

Işıltılı göz makyajını yapmadan önce cildinizin zeminini makyaja hazır hale getirmeniz gerekiyor. Bunun sırrı ise cildi nemlendirmekten geçiyor. İlk önce önceden kullandığınız nemlendirici ile yüzünüzü nemlendirin. Yaklaşık 5 dakika sonra ten renginize uygun fondöteni yüzünüze eşit şekilde dağıtarak uygulayalım. Bu noktadan sonra mutlaka bir likit aydınlatıcı kullanmak gerek. Çok az alarak cildimize hafif bir ışıltı vermesi için yayalım. Yaptığımız makyajı sabitlemek ve daha doğal bir görünüm sağlamak için son olarak aydınlatıcı bir pudra uygulayalım.

 

Işıltı Veren Cilt Mükemmelleştiricisi İle Tanışın

Highlighter diye de bilinen, ışıltı veren cilt mükemmelleştiricisi olan makyaj ürünü, yüzünüzün olduğundan daha ışıltılı gözükmesini sağlıyor. Bu makyajda başrolde kendisi.


Göz Makyajı

Bu makyajı yapacaksanız far seçiminde ışıltılı ve simli farlar kullanmasanız iyi olur. Bunun yerine çok açık renkler veya metalik renkler seçip, göz kapağınızın üzerine uygulayabilirsiniz. Daha sonra gözleri daha da vurgulamak için siyah simli bir göz kalemi ile göz çerçevenizi çizebilirsiniz.

 

Allık ve Rujla İle Kapanış

Ruju sürmeden önce, günlük kullandığınız allığınız ile elmacık kemiklerinizi belirginleştirin. Makyaj yöntemlerinde en sık yapılan hata yanlış ruj seçimidir. Işıltılı makyajınızı vurgulamak için ışıltılı parlatıcı veya mat bir rujun üzerine ışıltılı parlatıcı uygulayıp makyajınızı sonlandırabilirsiniz.

 

 

Kolay Randevu logo