İsa Kurt ile Röportajımız

  •   Kolay Randevu ile nasıl tanıştınız?

  Uygulamayı kardeşlerimden biri internette görmüş. İş yoğunluğumu bildiği için, bana söyledi. Ben de araştırınca çalışmamızı kolaylaştıracağını düşündüm ve Kolay Randevu ekibine ulaştım.

 

  •         Müşterilerin KR uygulaması ile ilgili geri dönüşleri nasıl oldu?

  Güzel reaksiyonlar alıyoruz. Sisteme her kaydettiğim müşteri; www.kolayrandevu.com’dan İsa Kurt’a girip, randevu aldığında puan kazanmış oluyor. Biriken puanlarıyla bir zaman sonra bedava işlemler yaptırır hale geliyorlar. Bu da kuaföre gelme nedenleri arasında en yüksek motivasyon kaynaklarından biri oluyor.

 

  •         KR uygulamasının işinize en çok yarayan özelliği ne oldu?

  Müşterilerim bana genelde referans üzerine gelirler. Hatta geçtiğimiz günlerde AVM’lerden birinde çalışan bir müşterime çok ilginç bir renklendirme yapmıştım. Oradaki biri de müşterime bu saçı kimin yaptığını sorduğunda müşterim yoğunluktan ilgilenememiş, sadece ismimi verebilmiş. Beni soran kişi Google’a girdiğinde karşısına Kolay Randevu uygulaması çıkmış ve benle ilgili bütün detaylara kolayca ulaşıp, randevu alıp gelmiş. Kuaför ve müşteri arasında çok güzel bir köprü görevi oluşturduğunu düşünüyorum. Ayrıca beni ve markamı bilen insanlar, randevu alırken zaman kazanmış oldu. Beni daha tanımayan, yeni müşteriler için de tanışma aracı oldu.

  Aynı zamanda yönetim konusunda kasa, ciro hesabı takibi çok daha rahat ve sistemli bir hale geldi. Bir diğer sevdiğim özellik ise müşteriyi sisteme kaydettiğimiz andan itibaren, müşteriye anında geri bildirim mesajı gitmesi. Bu gerçekten çok hoş bir hizmet. Güzellik sektörü için biçilmiş bir kaftan diyebilirim.

 

  •       Kadınların saç rengi değiştirirken en çok yaptıkları hatalar neler?

  Kadınların en çok yaptığı hataların başında güzel saç ve kendine yakışan saç arasında yanlış tercih yapmaları geliyor. Kendilerini çok iyi tanımama ve doğru yönlendirilmemeleri en büyük etkenlerden bazıları aslında. Biz burada tamamen kişiye özel çalışıyoruz yani bir kişiye uyguladığımız bir modeli başka birine tamamen aynı şekilde yapmıyoruz. Müşterilerime hep söylediğim bir şey vardır; senin saçın, senin modan, senin tarzın!

 


  • -       Dünyaca ünlü bir markanın renk eğitmenliğini yapmak üzere olduğunuzu duyduk. Bize biraz bundan bahsedebilir misiniz?

  Bunu ilk defa burada açıklıyorum. Roverhair adlı dünyaca ünlü İtalyan bir markanın yaklaşık 3 aydır Türkiye’deki renk eğitimlerini ben veriyorum. Önümüzdeki süreçte Torino’da markayla ilgili daha büyük çalışmalarımız olacak. Torino’da sektörden önemli insanların katıldığı markaya özel bir gece düzenlenecek, ben de orada sahneye çıkıp renklendirme işlemleri uygulayacağım.


  • Kullanılan ürünleri kalitesi sonucu ne derece etkiliyor?

  Bu noktada kullanılan marka önemli ama onu uygulayan kişinin donanımı ve yeteneği de çok önemli. Hem renk pigmentleri, hem de saça zarar vermemesi açısından kaliteli ürünleri kullanmak oldukça önem teşkil ediyor.

 

  •        Saç botoksu sizin de uyguladığınız işlemler arasında. Son zamanlarda ismini sıkça duymaya başladık, bu işleme çok fazla talep var mı? Siz öneriyor musunuz?

  Saç botoksunda benim iyi bir kitlem var. Ben öneriyorum çünkü bu işlem sonrasında, saçta kırılma diye bir şey kalmıyor. Muazzam bir dolguya sahip olup, oldukça doğal görünen bir parlaklığa kavuşuyor. Talepler oldukça yüksek. Benim çalıştığım marka olan Roverhair botox serisiyle saça tek seans uyguluyoruz. Saçın durumuna göre de kalıcılığı 3-6 ay arasında değişiyor.

 

 

 

 

 

 

 

Kolay Randevu logo