Her Saç Rengine Uygun Balyaj Önerileri

Ombre ve Balyaj Fiyatları İçin Tıklayın


Balyaj modası günden güne artarak devam ediyor. Saçların paketleme ile aralarına ışıltılar atıldığı saç renklendirme işlemine balyaj deniyor. Son yıllarda daha doğal ve ışıltılı balyaj modelleri ön plana çıkıyor.  Bu doğal görünümlü saç trendine ayak uydurmak için klasik balyaj renklerinin dışına çıkarak saç rengine uygun balyaj renklerine öncelik vermelisin. Saç rengini çok fazla değiştirmeden doğal balyaj yaptırmak istiyorsan bu renklere bir şans verebilirsin:


Siyah saçlılar için balyaj önerisi

Saçların siyah veya koyu kahverengi tonlarındaysa karamel veya kızıl balyajlar deneyebilirsin. Koyu renk saçlılarda açık renkli balyaj modelleri çok doğal görünmeyebilir. Saçlarında doğal bir ışıltı yakalamak istiyorsan karamel balyaj tam sana göre! Saç diplerinin biraz aşağısından başlayan karamel ışıltılar hem saç rengini yumuşatacak, hem de sana doğal bir görünüm kazandıracak. Kimsede olmayan farklı bir renk istiyorum diyorsan eğer kızıl balyaj modellerine bakabilirsin. Koyu renk saçlarda fazlasıyla iddialı görünen bu uygulama sana bambaşka bir hava katacak.


Kahverengi saçlılar için balyaj önerisi

Saçların kahverengi tonlarındaysa çok şanslısın! Çünkü kahverengi saçlara hemen hemen her balyaj rengi yakışıyor. Kahverengi saçlarını dipten boyatmak yerine sadece uçlarını boyatmak istersen ombre yaptırabilirsin. Saçlarının uçlarını koyu sarı tonlarına boyatarak oldukça doğal bir geçiş yaptırabilirsin. Kahverengi saçlarına doğal görünen balyaj yaptırmak istersen bal sarısı rengi balyaj yaptırmayı düşünebilirsin. Koyu sarı tonlarındaki bal rengi balyaj sayesinde yüz hatların daha yumuşak görünecek. Eğer soğuk tonda bir renk yaptırmak istersen küllü kumral balyajı tercih edebilirsin. Özellikle açık kumral balyaj modeli de kahverengi saçlılara çok yakışıyor.


Sarışınlar için balyaj önerisi

Sarışınlar saçlarını daha canlı ve parlak göstermek için balyaj veya röfle yaptırabilirler. Röfle işlemi balyaja göre daha ince tutamlara uygulanır. Balyaj tekniğinde daha kalın paketleme işlemi yapılırken, röflede saçlar daha ince ince boyanır. Röfle yaptırırken saçların tamamı boyanır fakat balyaj uygulamasında saçın sadece seçilen tutamları boyanır. Eğer saçlarının hepsini boyatmaya cesaretin yoksa balyaj yaptırmanı öneriyoruz. Sarışınlar için en uygun balyaj rengi ise platin. Kendi saç renginin iki üç ton açığına balyaj yaptırarak saçlarında doğal ışıltılar elde edebilirsin.


Balyajlı saç bakımı nasıl olmalı?


Saçlarını balyaj yaptırdıktan sonra ilk günkü gibi parlak ve canlı görünmesini istiyorsan düzenli olarak saç bakımı yaptırmalısın. Saçlarını yıkarken boyalı saçlar için olan şampuanla yıkamalı ve boyalı saçlar için olan saç kremiyle yumuşatmalısın. Haftada bir kere saç rengini koruyucu saç maskesiyle saçlarına maske yapabilirsin. Saç maskesi saç renginin parlaklığını korumaya yardım eder, saçlarının solgun görünmesini engeller. Günlük olarak saçlarını ısıyla şekillendirmek yerine saç jölesi veya saç spreyi kullanabilirsin. Fön çektirmek veya saçlarını düzleştirmek saçlarının yıpranmasına neden olacak. Saçlarının daha parlak görünmesi için saç boylarına ve uçlarına saç bakım yağını sürmeyi unutma.


Balyaj rengini seçtin ya da hala kararsızsın? Hemen şimdi Kolay Randevu ile en yakınındaki kuaförleri inceleyip karşılaştırabilir, en içine sineni seçerek randevunu hemen alabilirsin.

Anahtar Kelimeler: balyaj, balyaj önerileri, balyajlı saç bakımı, saç bakımı, saç modeli, saç modelleri, balyajlı saç, siyah saç balyaj, kahverengi saç balyaj, sarışın balyaj, balyaj modelleri


Kolay Randevu logo