Jean / kot giyme sanatı diye bir şey vardır hani… “Nerede ne giymeli”nin bir alt başlığı da denebilir. Günlük hayatının önemli bir parçasını jeanler oluşturuyorsa bu yazı tam senlik! Nerede ve hangi ortamda nasıl bir jean tercih etmel? İşte detaylar:

Kış aylarının vazgeçilmezi skinny jeanler

Bir diğer adıyla dar kesim kot pantalonlar günlük hayatın bir parçası şüphesiz. Ama kavurucu yaz sıcaklarında skinny jean giymek tüm gününü zehir edebilir. Dolayısıyla kış aylarında ya da bahar mevsiminde tercih etmen daha uygun. Skinny jean giymenin en önemli püf noktası doğru bedende almış olmak ve pantalonun vücudunu tam anlamıyla sarması. Vücudun şekline bürünen skinny Jeanler aynı zamanda rahat hareket etme imkanı da sunuyor. Kum saati tipinde vücudun ve incecik bacakların varsa hemen hemen her ortamda skinny jean tercih edebilirsin.

Serin bir yaz akşamına yakışır: Skinny Crop

Skinny crop jeanleri giymek istiyorsa ayakkabı kombinlemesinde başarılı olman şart! Normal skinny kotlarla benzerlik gösterse de skinny crop jeanler için en uygun renk seçimi ise beyaz veya siyah. Şık bir babetle veya stiletto ayakkabı ile tamamlayacağın skinny crop jean ile hafif hafif esen yaz akşamı modasına uyabilirsin.

90’ların modası, şimdinin alışverişte olmazsa olmaz parçası: İspanyol paça jean

İlkbahardan yaz sonuna kadar tercih edilen jean modelleri arasında başrollerden biri olan İspanyol paça jeani alışveriş yapacağın günlerde şık bir kombinlemeyle birlikte kullanabilirsin. Rahat giyimi ve hareket etme imkanı olması ile hele ki yaz sıcaklarında alışverişe çıktıysan seni fazlasıyla rahat hissettirecek ve aynı zamanda şık görünmeni sağlayacak İspanyol paça jeanleri yazın ahşap topuklu sabo; baharda ise bilekte biten botlarla tamamlayabilirsin.

Maskülen tarzın gözdesi, arkadaş buluşmalarının en pratik kombini: Kıvrık paçalı jean

Hem feminen hem de maskülen modasını yakından takip ediyorsan mutlaka dolabında birkaç model kıvrık paçalı jean vardır, adımız kadar eminiz! Peki ya nasıl kombinlemeli? Öncelikle kıvrık paçalı jeanle gitmeyi düşündüğün mekanın nerede olduğundan buluşacağın arkadaşlarının giyim tarzına kadar her şeyi gözden geçirmelisin. Kıvrık paçalı jean ile vamp bir stile sahip olabilir, dilersen yüksek topuklu ayakkabuyla dilersen de son dönemlerin en popüler maskülen ayakkabı modeli olan “brogues shoes” yani sağlam ve kaba ayakkabı ile kombinleyebilirsin.

Yırtık kot ile konserin yıldızı olmaya hazır ol!

Yaz aylarına damga vuran, eğlenceyi zirve noktalarda yaşatan festival, etkinlik, organizasyon, konser, eğlenceye dair aklına her ne geliyorsa gelsin, o gecenin yıldızı olmaya kararlıysan tercihini yırtık jeanlerden yana kullanabilirsin.

Anahtar kelimeler: nerede ne giymeli, Jean kot tercihi, Jean modelleri, kot modelleri, Jean modeli, Jean modası


Kolay Randevu logo