Mehmet Tatlı Özdilek Röportajı Erdal Kara

Kolay Randevu’yu en aktif kullanan işletmelerden Mehmet Tatlı Özdilek şubesinin sahibi sevgili Erdal Kara ile çalışma sistemleri hakkında konuştuk.

1-     Kolay Randevu ile tanışmanız nasıl oldu?

Yaklaşık 1,5 yıl önce bir toplantımız olmuştu. Oturtulması zor olan fakat çok ihtiyaç olan bir sistem olduğunu gördük. Bu anlamda bizim elimiz ayağımız oldu. Müşteri takip etme sistemi en sıkıntılı olduğumuz kısımdı, bu yüzden bizim için çok rahatlatıcı oldu. Müşterilere bizi tanıtma sürecinde de çok etkili olup, geri dönüşleri de çok iyi oldu.

2-     Müşterilerin geri dönüşleri nasıl oldu?

Umduğumuzdan daha kısa süre içerisinde adapte olduklarını gördük. Randevu sistemine alışık bir millet olmamamıza rağmen, teknolojinin artık hayatımızın bütün alanına girmesiyle çoğu müşterimiz hemen adapte oldu.

3-     Kolay Randevu’nun en çok işinize yarayan özelliği ne oldu?

Randevulara gecikmeler ve gelmeyince haber vermemeler bizi çok zorluyordu. Ama randevuyu böyle bir platform üzerinden aldıkları zaman daha ciddiye alır oldular ve kendilerini daha özel hissetmeye başladılar.

4-     En çok yapmayı sevdiğiniz işlemler neler?

Şaşırtıcı olacak ama fön işlemini çok seviyorum. Çünkü bir resmi gösteren çerçevesidir bence. Çerçevesiz bir resim nasıl kalitesini belli edemezse, fönsüz saç iyi kesimli ya da boyalı olsa bile kendini gösteremez.

5-     Gelecek planlarınızdan söz edebilir misiniz?

Farkındalık yaratarak neler yapabileceğimizi görüp, daha fazla eğitim ve gelişimle nerelere varabileceğimizi görmek istiyoruz. Çıtayı sürekli yukarıya koyuyoruz. Şube olarak en yakın planlardan biri yurt dışı.

6-     Yurt dışına şube açmayı düşünmenizde yabancı müşterilerin etkisi var mı?

Yabancı müşterilerimizin sayısı çok fazla. Gelen müşterilerimizden en çok talep edilen yer Dubai. Biz de zaten bunun üzerine çalıştık. Ama tabi süreç çok hızlı olmuyor.

7-     Türkler ile çalışmak mı yabancılar ile mi çalışmak daha rahat geliyor?

Yabancılar kafasında belli bir şeyle gelerek, onları yönlendirmemize pek izin vermiyorlar. Bir hizmet istiyor ve onun net bir şekilde almak istiyor. Bu da bizi sınırlandıran bir durum oluyor.

Türklerde ise işimiz biraz daha kolay ve rahat. Onları yönlendirmemize izin verdikleri için, açıkçası sanatımızı daha kolay ortaya koyuyoruz.

Kolay Randevu logo