Son zamanların en popüler kaş stili açık ara kalın kaşlar ve hala daha inanılmaz talep görüyor. Her ne kadar kalın kaş stili popüler olsa da asıl önemli olan nokta yüz hatlarımıza hangi modelin gittiği. Kaş yapısı herkesin farklıdır. Ama bunların başında kaş kıl köklerinde güçsüzlük, yaşlanma süreci, beslenme yetersizlikleri, kaş yapınızın zayıf olması, egzama ve alopesi gibi tıbbi durumlar sonucu olarak ortaya çıkabilir. Sizler için en popüler kaş uzatma ve kaş kalınlaştırma yöntemlerini sıraladık:

Hint Yağı

Hint yağı, kaşlarınızın uzamasını hızlandırmak için en etkili yöntemlerden biridir. Birçok aktardan ve marketten temin edebileceğiniz Hint yağı kıl köklerini besleyen ve saç büyümesini hızlandıran protein, vitaminler, yağ asitleri ve antioksidanlar içerir. Artı, kaş büyümesini engelleyen herhangi bir mikroorganizmaya karşı dirençli olması içinse oldukça faydalıdır.

Kullanımı: Pamuk çubuklarını saf Hint yağının içine batırın ve kaşlarınıza uygulayın. 2-3 dakika parmak uçlarınızla hafifçe masaj yaptıktan sonra en az 30 dakika veya gece boyunca bekletin.Ilık su ve hafif bir temizleyici ile yıkayın. İyileşme görene kadar birkaç hafta boyunca günde bir kez tekrar ederek uygulama işlemlerine devam edebilirsiniz.

Not: Herhangi bir tahrişe veya yanmaya neden olduğu taktirde Hint yağı kullanmayı bırakınız.

Hindistan Cevizi Yağı

Yoğun ve gür kaşlara sahip olmak için, hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz. Çeşitli proteinlerin yanı sıra, hindistan cevizi yağı içindeki E vitamini ve demir gibi maddeler ile sağlıklı ve kalın kaşlarınız gelişecektir. Ayrıca kaşlarınızı daha koyu hale getirmenize de yardımcı olabilir.

Kullanımı: Parmak uçlarınıza birkaç damla sıcak hindistancevizi yağı koyun ve kaşlarınıza uygulayın.Kan dolaşımını hızlandırmak için nazikçe birkaç dakika masaj yapın. Bir gece bırakın. Ertesi sabah, ılık suyla durulayın. Kaşlarınızdaki kalınlık değişiklikleri fark etmek için günlük olarak 1-2 ay uygulayınız.

Zeytinyağı

Zeytinyağı da kaşlara iyi gelen ürünler arasındadır. Zeytinyağı E vitamini bakımından zengindir ve kaş kıllarınızın sağlıklı bir şekilde daha hızlı uzamasına ve daha kalın olmasına yardımcı olur. Yatmadan önce 5 dakika boyunca kaşlarınıza zeytinyağıyla masaj yapın. Bir gece bırakın, ertesi sabah ılık su ile durulayın. Alternatif olarak, 1/2 çay kaşığı zeytinyağı ve birkaç damla bal içeren bir karışım hazırlayın. Kaşlarınıza uygulayın ve birkaç dakika boyunca masaj yapın. 30 dakika bekletin ve daha sonra ılık suyla yıkayın. İstediğiniz sonuçları elde edene kadar bu solüsyonlardan birini günde bir kez uygulayabilirsiniz.

Yumurta Sarısı

Kaş kıllarının yapısı keratin proteininden oluşur ve yumurta büyük bir protein kaynağıdır. Keratin kılların uzamasında etkili olan önemli bir bileşendir. Yumurta sarısı da zengin bir biyotin kaynağı olup, kaşlarınızın büyümesine yardımcı olur. Haftada iki kez bu tedaviyi kullanırsanız, daha hızlı bir büyüme oranı elde edersiniz.

Kullanım: Yumurta sarısını beyazından ayırın. Pürüzsüz olana dek sarısını iyice çırpın. Bir fırça yardımı kullanarak kaşlarınıza uygulayın. 20 dakika boyunca bekletin ve ılık su ile durulayın.

E Vitamini Yağı veya Kapsülleri

E vitamini kapsülünü boşaltın ve içinde bulunan yağı kaşlarınıza masajla birlikte uygulayın.Birkaç dakika masaj yapın ve bir gece öyle bırakın.Bunu yatmadan önce her gece uygulayabilirsiniz.

Daha fazla kaş kalınlaştırma yöntemi hakkında bilgi almak isterseniz, hemen şimdi Kolay Randevu yardımıyla en yakınınızdaki kuaförü öğrenebilir ve ücretsiz olarak buraya tıklayarak randevu alabilirsiniz.

 

Keywords: kalın kaş, kaş modeli, kaş modelleri, kaş trend, trend kaş, kaş kalınlaştırma yöntemleri, kaş uzatma, kalın kaş modelleri, hint yağı, Hindistan cevizi yağı, e vitamini, kaş kılları, yumurta sarısı

Kolay Randevu logo