Makyajda Yeni Trend: Draping Yöntemi

Bu sezon yeniden hayatımıza giren 70’lerin ayakkabı ve giyim kuşam modasından sonra şimdi de eskilerin makyaj tekniği olan draping bu sezonun ve önümüzdeki sezonun makyaj trendi olarak karşımıza çıkıyor. 

 

Basitçe anlatmak gerekirse; bu teknik daha çok yüzü renklendirmeyle yani allıkla ilgili. Bir allığınız ve allık fırçanız olması başlangıç için yeterli. Son yıllarda makyaj çantamıza bronzerlar, ardından da highlighterlar girdi. Bu sezonun da favori parçası allık olacak gibi duruyor.

 Bu teknik ile elde etmek istediğimiz kesinlikle doğal ve canlı bir cilt. Bu nedenle pembe ya da şeftali tonlu allıklar iyi bir seçim olabilir.

Burun üstü, çene, elmacık kemikleri (hatta elmacık kemiklerinizin altına kadar yayabilirsiniz). Ancak dikkatli olmanız gereken nokta kesinlikle dozu ayarlamak. 

Bu noktada önemli olan bir diğer konu da makyajınızın geri kalanını fazla abartmamak. Zaten allıkla yeterince canlı ve renkli bir görüntü elde etmişken göz makyajınız ve dudaklarınızda da canlı ve çarpıcı renkler seçerseniz iş amacından sapabilir ve pespembe görünebilirsiniz.

 

Yeterince canlı olan cildinize hafif bir dudak (ten rengi ruj gibi) ve göz (sadece rimel) ile makyajı tamamlayabilirsiniz. Defilelerde draping makyajı abartılsa da günlük hayatta abartıya hiç gerek yok. 

 

 

Kolay Randevu logo