Doğru Tıraş Olma Sanatı

Doğru Tıraş Olma Sanatı

 

Tıraş erkeğin makyajı desek herhalde abartmış olmayız. Özellikle iş hayatında, sosyal çevrede, okul yıllarında günlük tıraş olmak önemlidir. Fakat her gün yapılan bu işlemin de bir yolu yordamı vardır.

Günlük hayatta her gün tıraş olmak zorunda olmayan kimseler için bu uğraş eziyet olmasa da diğer kesim için tıraş olmak zor gelebilir. Çünkü tıraş olduğunuzda yanlış teknik uygularsanız cildiniz hem tahriş olur hem de batık olma ihtimali artar.

Bu yüzden size denenmiş en doğru teknikleri veriyoruz:


  • Cildi köpürtmeden önce sıcak su ile durulayın. Sıcak su, sakalı yumuşatır ve cildin gözeneklerinin açılarak sakalların kolayca kesilmesini sağlar. 
  • Sıcak su ile durulanmış cilde, tıraş kremi veya tıraş köpüğünü iyice yayarak masaj yapın. Tıraş köpüğü kullanılıyorsa ayrıca fırça kullanmak gerekmez. Köpük ıslatılmış avuca sıkılarak yüze yayılır. 
  • Kolay bir tıraş için 3 ya da 2 bıçaklı tıraş makineleri tavsiye edilir. Tıraş sırasında makinenizi sık sık sıcak su ile durulamak bıçaklar arasında köpük ve kesilmiş sakalların birikmesini önler. 
  • Çene ve boynun en son sırada tıraş edilmesi gerekir. Böylece su ve köpük, sakalların en sert olduğu bu bölgeleri yumuşatmak için cilt üzerinde daha uzun süre kalır. 
  • Tıraş işlemi bittikten sonra cildin soğuk su ile durulanması gerekir. Soğuk su cildin açılan gözeneklerini kapatarak, doğal dengesini tekrar bulmasını sağlar. 
  • Yumuşak bir havlu ile hafifçe nemi alınan cilde mutlaka tıraş sonrası aftershave gibi bir bakım ürünü sürülmesi gerekir. 

Kolay Randevu logo