Bu sıcak yaz günlerinde etrafınızda ilginç saç stilleri görebilirsiniz. Hele ki örgülü saç modelleri son yıllarda müthiş bir geri dönüş yaptı ve gri, yeşil ve pembe renkli saçları daha sık görür olduk.Elbette modaya uygun olmayan klasik stiller de çok, ancak farklılık isteyenler bu yazımızı kesinlikle kaçırmasın.


Evet, artık siz de yeni bir saç modelinin zamanı geldi diyenlerdensiniz ama hala hangi modelin size daha uygun olduğuna karar veremediniz.Düz ve şık, at kuyruğu, topuz, dalgalı, küt kesim… Klasik modeller tarihe karışalı uzun yıllar oldu. Bu yaz için hangi saç modelinin size daha uygun olduğunu burcunuza göre belirliyoruz. Kişiliğinizi ve zevklerinizi yansıtan burcunuz, saç modelinizin de ne olacağını söylüyor!


1- Kova (22 Ocak-19 Şubat)

Yaratıcılık, Kova burcu olan insanların hayatının önemli bir parçası, resim, yazı, müzik, basit bir saç toplama, kısacası her şeyde yaratıcılıklarını konuşturmayı severler. Ne yaparlarsa yapsınlar, yaratıcılıklarıyla farklılıklarını ortaya koyarlar. Kovalar aynı zamanda maceraperest ve özgür ruhlarını en iyi şekilde yansıtan saç modellerini severler. Kısa, katlı saç kesimi kova burçları için mükemmel bir seçim.

2- Balık (20 Şubat-20 Mart)

Balık burcu olan herkes fazlasıyla gizemlidir. Aslında dışa vurmaları gereken çok duyguları var ama konuşup paylaşmak yerine çizim, dans veya şarkı gibi farklı uğraşlar bulurlar. Kesimlerin ardındaki güzelliği ve yaratıcılığı kolaylıkla anlayacakları için tek bir yerden kestirmek balık burçları için oldukça ideal bir seçim.


3- Koç (21 Mart-20 Nisan)

Sen lidersin ve bunu herkes biliyor! Yenilikten hiç mi hiç korkmuyorsun. Eğlenmeye bayılıyorsun ve sürekli yüksek enerjin yüzünden herkes seni tanıyor. Omuzda saç kesimi bu enerjik ruhlar içinse harika.


4- Boğa (21 Nisan-21 Mayıs)

İyi kalpli, sevimli ve şirin boğalar,güvenilir ve pratik insanlardır. Uzun, katlı bir kesim ve hafif dalgalı bir saç modeli, bu yaz boğaların tercihi olabilir. 


5- İkizler (22 Mayıs-22 Haziran)

İkizler burcu demek iki kadın bir arada, yani iki farklı saç modeli aynı saçta demektir. Görüşlerini paylaşmaktan korkmazlar ve herhangi bir şeyden hemencecik sıkılabilirler. Hakikaten de ikizler burcu bir yana kadın olarak, saçlarımızdan gerçekten çok hızlı bir şekilde sıkılıyoruz. Saçlarının bir kısmını kazıtarak farklı modelleri tercih eden ikizler, bu modelden sıkıldıkları anda kazıtılan kısmı örtecek şekilde saçlarını orta kısımdan ayırabilirler.


6- Yengeç (23 Haziran-22 Temmuz)

Yengeçleri tanımlamak için 3 kelime yeterli esasında: Huzurlu, tutkulu ve kararlı. Yengeçler hassas ve bazen de içine kapanık olurlar. Sevinç ya da üzüntü fark etmeksizin, patlama anları yaşadıklarında hayatlarında mutlaka bir değişiklik isterler. Bu değişikliği saçlarıyla yapmak isteyen yengeçlere tavsiyemiz, çok geri dönüşü olmayan modeller tercih etmemeleri.


7- Aslan (23 Temmuz-22 Ağustos)

Bir aslan, odaya girer girmez tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarır. Bunun için özel bir çaba da sarf etmez, odaya girer ve herkes ona bakar. Kişilikleri çok farklı ve güçlüdür. Bu denli güçlü bir karakterin 

ise saçlarıyla gizlenmesine gerek yoktur. Uzun katlar, kısa saçlar. Kısa modellerden dilediğinizi seçin, ama unutmayın size özel olsun…


8- Başak (23 Ağustos-22 Eylül)

Entelektüelsin, hem de çok! Oldukça sezgisel davranışların var ve tam bir mükemmeliyetçisin. Omuz üstü bir saç modeli eminiz ki sana çok yakışır. Hem pratik hem de çok şık bir saç modeli için aramaya devam etmelisin. 9- Terazi (23 Eylül-22 Ekim)

Adalet ve denge, terazinin hem işaretinde hem de kişiliğinde olan 2 önemli sözcük. Sen karizmatiksin ve çekiciliğin insanı büyülüyor. Orta boy bir küt kesim, ne kadar sofistike ve zarif olduğunu gösterecektir.


10-Akrep (23 Ekim-21 Kasım)

Akrepler seksi ve gizemlidir. Ayrıca egzotik ve cesur seçimleriyle ünlüdür, ancak bazen oldukça huysuzdurlar. Bırakın saçlarınızın bu yaz uzun ve özgür kalmasına izin verin. Kendinizden emin ve güçlüsünüz, neden olmasın?


11- Yay (22 Kasım-21 Aralık)

Harika bir mizah anlayışın var ve iniş-çıkışların olsa bile hayattan zevk alanlardansın. Çok yönlü ve titiz bir kişi olmak, o kişiliği gösteren bir saç kesimi gerektirir! Saçlarınızın bir tarafını tıraş edin ve bir kısmını uzun bırakın. Kısa ya da uzun saç, orası size kalmış.


12- Oğlak (22 Aralık-21 Ocak)

Biraz agresif, güçlü ve sorumluluk sahibi oğlak burçları,en güçlü yönlerinizi göstermekten korkmuyorsunuz. Yeni şeyler denemek oğlak burçlarının en sevdiği şeydir. Neden asimetrik kesimle bu yaz fark yaratmıyorsun? Dinamik ve yaratıcı olduğunuzu göstermek için kendiniz eğlenceli bir tasarım bile oluşturabilirsiniz.Keywords: saç modeli, saç modelleri, saç stili, saç stilleri, burca göre saç modelleri, burçlara göre saç modelleri, örgülü saç modelleri, katlı saç kesimi, kısa saçlar, küt kesim, asimetrik kesim, ikizler, yengeç, balık, kova, koç, boğa, oğlak, yay, akrep, terazi, başak, aslan, burçlar.

Kolay Randevu logo