Eğer saçınıza her gün fön çektirmekten sıkıldıysanız; hem işin maddi boyutu hem de her gün saçlara ısı vermek canınızı sıkıyorsa kalıcı fön tam sizlik bir işlem. Kalıcı saç düzleştirme tamamen kimyasal işlemlerle mümkün olan bir şeydir. Ve sanıldığı gibi saça zarar veren bir işlem değildir.


 


Uygulanışı:
Brezilya fönü adı verilen işlem sırasında bayanların saçlarına yoğun keratin uygulaması yapılmakta ve bu sayede kıvırcık saçlarınızı parlak ve canlı görme imkânına kavuşmuş bulunmaktasınız. 

Her şeyden önce saçınıza bir saç analizi yapılır ve saçınızın sağlık durumuna bakılır. Daha sonra saçlarınızın işlemden zarar görmemesi adına koruyucu bir sprey sıkılır. Daha sonra saçınıza losyon sürülür. Saç telinin içine sürülen bu losyon sayesinde bütün saçların kökleri açılır ve dalgalar tamamen dümdüz bir hal alır.

Sonrasında açık olan köklerin üzerine düzleştirme maşası ile ince gazete kağıdı kalınlığındaki tutamlarla alarak her bir kısmı minimum on kere tek tek düzleştirerek yaklaşık 3.5 saat süren bir işlem uygulanır. Bu işlemin iyi yanı ise bu esnada saçınızda yıpranmış ve sağlıksız bölümler varsa bu kısımlar onarılıyor. Bu şekilde bir süre bekledikten sonra saç yıkanıyor ve ısıdan korumak için yardımcı bakım spreyi saçın tamamına uygulanır. Daha sonra sabitleyici ürün kullanılarak, saçın dayanıklı olması sağlanır. Ve bu kalıcı fönü en az 3 ay rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 Kuaförünüze yaptıracağınız bu işlem özellikle yaz aylarında sizi saç derdinden kurtaracaktır.

Kolay Randevu logo