Brandon Patton - Frontier Barber Röportajı

FRONTIER BARBERSHOP INTERVIEW

Brandon Patton

 

Bebek sahilde, New York tarzında, içi sımsıcak ve 1930’lu yıllar dekorasyonlu Frontier Barbershop’un sahibi Brandon Patton’la konuşma fırsatı bulduk.

İçinde küçük bir bar kısmı da bulunan Frontier Barbershop gelenlere farklı bir kültürün parçası olarak ilginç bir deneyim yaşatmayı vaadediyor.


YouTube Video Röportajımız : https://www.youtube.com/watch?v=7tyEhiYPKLg


How did you meet with Kolay Randevu?

Kolay Randevu came to my shop to tell me about their platform.


Kolay Randevu ile nasıl tanıştınız?

Kolay Randevu çalışanlarından birisi dükkanımıza geldi ve sistemi anlattı. Bu vesileyle tanışmış olduk.

 

Which parts of Kolay Randevu are more useful for you?

I am hoping the most useful part is generating new customers to come to my shop and check it out. And I think it is great there is a CRM built in.


Kolay Randevu sisteminin hangi kısımları sizin için daha kullanışlı?

Yeni müşterilerin bizi bulabilmesi ve detay bilgilerimizi görebilmesi özelliği oldukça yararlı görünüyor. Müşteri hizmetleri yönetimi özelliği de çok işe yarar nitelikte.

 

Where are you from? 

I am originally from New York, but I grew up in Hong Kong and travelled a lot when I was growing up.

Nerelisiniz?

New York’ta doğdum, Hong Kong’ta büyüdüm ve şu zamana kadar çok fazla seyahat ettim.

 

How did you get into this sector? 

There was a barbershop in New York City that I loved going to, it was exactly what I thought a modern man’s barbershop should be. It looked like such a fun place of business and I knew I didn’t want to keep working in an office anymore. Then I joined the barber culture in NYC and I loved it!


Sektöre girişiniz nasıl oldu?

New York’ta bir berber dükkanı vardı. Oraya gitmeyi çok severdim. Tam modern bir adamın ihtiyacı olan berber dükkanıydı. İş olarak da çok keyifli göründü gözüme. Kendimi artık bir ofiste çalışmaya devam ederken düşünemez olmuştum. Sonrasında New York berber kültürünün içine girdim ve çok sevdim.

 

Why you chose Istanbul?

I used to live in Istanbul 6 years ago and I fell in love it, it was such a vibrant city with amazing people. But I noticed that there wasn’t the kind of barbershop that I experienced in NYC and I knew that I could be the one to bring it here.


İstanbul’u seçme nedeniniz neydi?

6 yıl önce İstanbul’da yaşamaya başladım ve şehri çok sevdim. Harika insanlarla dolu capcanlı bir şehir olduğunu gördüm. New York’taki berberim gibi bir berber stili olmadığını farkedince de, o tarzda bir yeri buraya taşımak çok mantıklı olacaktı.

 

Do you like hairstyles of Turkish men?

Turkish men have good hair, its usually very thick and dark so there is a lot of possibilities to do cool haircuts. And a lot of guys have beards which I think is cool.


Türk erkeklerinin saç stillerini seviyor musunuz?

Türk erkekleri koyu renkli ve kalın telli saçlara sahipler. Bu da çok farklı saç kesimlerine müsait demek oluyor. Ayrıca çok iyi sakallara sahip erkekler de görüyorum.

 


Could you tell us 2017's summer hair trends?

I think the best cuts for any time of year are the classic old-school cuts like the side-parts or the pompadours. I hope we see more of those cuts here in Turkey.


2017 yılının erkek saç trendlerinden bahsedebilir misiniz?

Yılın herhangi bir döneminden bağımsız olarak, bence en iyi kesim, yan parçaların kesimi veya Elvis saçı dediğimiz pompadour saç kesimi gibi klasik eski tarz okul kesimidir. Umarım Türkiye'de bu kesimlerden daha fazla görürüz.

 


Could you tell us future plans of your company?

First, I want to make Frontier Barber a success here in Istanbul and then my idea is to have a small global brand by expanding to other cool cities around the world. I want the guys that come to Frontier Barber to feel that they are part of something international.

İşletmenizin gelecek planlarından bahsedebilir misiniz?


Öncelikle, Frontier Barbershop’u İstanbul'da bir başarıya dönüştürmek istiyorum. İkinci aşamada ise amacım dünyanın dört bir yanındaki kentlere yayılarak küçük bir global markaya sahip olmak.

 

Buraya gelenlerin uluslararası bir şeylerin bir parçası olduklarını hissetmelerini istiyorum.

 

 

 

Kolay Randevu logo