Şık, zarif ve de kolay. Gelin ile özdeşleşmiş bir başka oje stili daha yoktur herhalde! Doğru tahmin ettiniz, French ojeden bahsediyoruz. Şöyle 1930’lara gidecek olursak “Fransız Manikürü” olarak ortaya çıkan ve kısa sürede inanılmaz moda olan bu stilin esasında tarihi 18. yüzyıla dayanıyor. Ama en çok moda olduğu dönem, 20’li ve 30’lu yıllardı. Üzerinden yıllar geçmesine rağmen popülerliğinden ödün vermeyen French manikürüne farklı yorumlar getirilerek bambaşka stiller yaratıldı. İşte sizler için bulduğumuz birbirinden ilginç French oje stilleri:


·        Maça

Stil olarak biraz maçayı andırsa bile yine de klasik French manikürü diyebiliriz aslında. Tırnakta harikalar yaratan bir kuaförünüz varsa eğer mutlaka bu modeli ona göstermeli ve ilk fırsatta siz de denemelisiniz.


·        Puantiye

Puantiyeli French oje stilinde dilediğiniz rengi kullanabilir, hatta her parmakta farklı bir renk tercih edebilirsiniz. Klasik French manikürü gibi, ancak bu sefer tırnak kısmını beyaza değil de başka bir renge boyuyor ve sonrasında beyaz ojeyle küçük noktacıklar ekliyorsunuz.


·        Üç Renk

French hakikaten herkesin yaratıcılığını konuşturmasına imkan veren bir oje stili. Uyumlu olacağını düşündüğünüz renkleri bir araya getirerek ya da bu renkleri kullanarak, fotoğraftaki gibi bir stil deneyebilirsiniz.


·        Işıltılı

Bu model için öncelikle tırnak tasarımıyla ilgili aksesuarlardan almanız gerekiyor. Tırnaklarınıza klasik French stilinde oje sürdükten sonra tırnak kısmına bu küçük aksesuarlardan yapıştırabilir ve farklı bir görünüm katabilirsiniz.


·        Uzatmalı

Tırnak uzatma konusunda pek de başarılı sayılmam diyorsanız eğer o zaman ek tırnak kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Hem French için gerekli olan “hepsi aynı boy” kuralı da şaşmamış olur.


·        Çiçekli

Yaz ve ilkbahar aylarında tırnaklarınızda çiçekler açsın istiyorsanız, e bir de French oje hayranıysanız, bu model tam size göre! Resimle biraz olsun aranız iyiyse eminiz ki, harika çiçekler çizeceksiniz. Çiçeğin orta kısmına küçük, gri ve parlayan tırnak aksesuarından koyarsanız çok daha güzel görünebilir.


·        Flu

Varla yok arası. Ama görünüş tek kelimeyle harika! Sadece beyaz ya da farklı renkler de uygulayabilirsiniz.


·        Küt kesim

Küt deyince aklınız saç modeline gitmiş olabilir, ancak konumuz hala tırnak hatırlatalım. Bu stilde tırnağın üst kısmı küt olarak törpüleniyor ama iç kısmı daha yuvarlak şekilde French uygulanıyor. Yine puantiyeli bir model fakat bu sefer French stilinin uygulanış şekli biraz farklı. Siyah ve beyaz ya da yeşil beyaz renklerini de deneyebilirsiniz.


·        Hareketli

Şöyle taze, yepyeni ve hareketli bir görünümü sadece saçlarınızda, cildinizde değil, aynı zamanda tırnaklarınızda da görmek istiyorsanız eğer bir ressamın fırça darbeleri gibi büyüleyen bu French modelini seçmelisiniz.


·        Stiletto

Evet, yanlış duymadınız. Bu French oje stiline Stiletto denmesinin tek sebebi Stiletto ayakkabıyla mükemmel bir uyum yakalamasından olsa gerek. Siyah ve beyazın asaletinden bahsetmiyoruz bile.


·        Renkten Renge

Kırmızı, siyah, e daha ne olsun dediğinizi duyar gibiyiz. Bu iki asil rengi küçük detaylarla hareketlendirmeye ne dersiniz?


·        Gece French’i

Gece dışarı çıkacaklar için harika bir öneri olan bu stil, yapması biraz zor olduğundan mutlaka kuaförünüzden yardım almanızı öneriyoruz. Veya Kolay Randevu yardımıyla en yakınınızdaki manikür ve makyaj salonundan online olarak buraya tıklayarak randevu alabilirsiniz.

 

Anahtar Kelimeler: Fransız manikürü, french manikür, french oje, french oje stilleri, french oje modelleri, farklı oje stilleri, tırnak tasarımı

Kolay Randevu logo