PRP Uygulaması Hakkında Her Şey

Kan hücrelerinin kullanıldığı PRP tedavisi gençlik vaat ederek birçok kişinin ilgi alanına giriyor. Cilt gençleştirme konusunda kesin sonuçlar veren PRP tedavisi aynı zamanda oldukça kolay işlemlere sahip. PRP uygulaması nedir sorusuna cevap arıyorsan yazının devamına göz atabilirsin.


PRP uygulaması nedir

PRP uygulamasında kişinin kendi kanından elde edilen özel bir karışım tekrar deri altına enjekte edilerek uygulama alanının gençleşmesi sağlanıyor. 8 – 22 cc miktarlarında alınan kan santrifüj edilerek yeni bir serum elde ediliyor. Bu serumun uzman kişiler tarafından sorunlu bölgelere enjekte edilmesiyle işlem tamamlanıyor.

PRP Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Kişiden kan alınarak gerçekleştirilen PRP uygulaması ilk bakışta birçok kişiyi ürkütebilir. Ancak uzman kişiler tarafından yapıldığı sürece işlemin herhangi bir ağrısı ve zararlı sonucu mevcut değil. İşlem için vereceğin kanı kan tahlili yaptırıyormuş gibi düşünebilirsin. Alınan kan özel bir cihazda plateletlerine ayrılarak kullanılacak kısım için diğer özel işlemler uygulanıyor. Tüm bu yapılanmalar bittikten sonra gençleşmene yardımcı olacak serum hazır bir hale geliyor

.


PRP İle Saç Tedavisi Mümkün Mü?

Son zamanlarından en çok gündeme gelen sorunlarından birisi saç dökülmesi. Günde 200 tele kadar saçın dökülmesi normal sayılsa da bu sayının artması istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Yoğun bir şekilde saç dökülmesi yaşayanlar PRP uygulaması ile eski saçlarına kavuşabilir. Ciltte bulunan hücreleri yenileyen ve aktifleştiren bu işlem saç derisinde bulunan saç köklerine de aynı etkiyi sağlıyor. PRP saç tedavisinde uygulanan adımlar ciltteki uygulamayla hemen hemen aynı. Alınan kanın özel bir işlemden geçmesinden sonra elde edilen serum saç derisinde dökülmenin yoğun olduğu noktalara uygulanır.


PRP Uygulaması Saç Çıkarır Mı?

PRP uygulamasının saç dökülmesinde etkili olması akıllara PRP tedavisi ile yeni saçların çıkıp çıkmayacağı sorusu geliyor. PRP uygulamasının asıl amacı hasarlı bölgede bulunan hücreleri yenilemek ve çoğalmasını sağlamak olduğu için PRP tedavisi saç çıkarır diyebiliriz. Ancak yeni saçların çıkması birçok faktöre göre etkilenebilir. Özellikle dökülme oranları PRP tedavisinin seanslarını şekillendiren en önemli etken. Normal koşullarda orta derecede saç dökülmesine sahip bir kişinin 3 seans sonrasında saçları çıkmaya başlar. Tüm seanslar bitip saçınızın eski sağlığına kavuşmasından belirli bir süre sonra ise bu işlemi tekrarlamanız gerekebilir. Konu hakkında kesin bir zaman vermek mümkün olmadığı için uzmanına danışarak kendi özelliklerin çerçevesinde en doğru cevabı alabilirsin.

PRP Kullanım Alanları

Gençleşmenin en etkili yollarından biri olan PRP aynı zamanda başka kullanım alanlarına da sahip. Bu mucizevi yöntem sayesinde kendini yeniden doğmuş gibi hissedebilirsin.

·       Cildi yenileme

·       Cilt kırışıklıkları

·       Ciltte leke tedavisi

·       Sivilce izi tedavisi

·       Saç dökülmesi

·       Saç köklerini güçlendirme

·       Doğum sonrası ya da aşırı kilo alış veriş sonrası meydana gelen çatlakların tedavisi

·       Lazer sonrası cildin iyileşmesini hızlandırma


Uygulama hakkında bilgi almak isterseniz sitemizi ziyaret edebilir, tek tıkla randevu alabilirsiniz.

Anahtar kelimeler: PRP uygulaması nedir, PRP nedir, PRP uygulaması, PRP tedavisi


Kolay Randevu logo